Депутати районної ради направили протестне звернення до президента

Депутати районної ради направили протестне звернення до президента

Минулого тижня на 31 черговій сесії Царичанської районної ради народні обранці підготували колективного листа до президента України про продовження до 2025 року мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Рішення підтримав увесь присутній депутатський загал у складі 21 чоловіка.

Як відомо, у січні 2020 року в Україні закінчується мораторій на продаж землі в аграрному секторі. Депутати районної ради вважають, що тоді фактично розпочнеться торгівля останнім і найціннішим ресурсом, який залишається поки що у власності українського народу. А це — найродючіші у світі чорноземи! Прибічники вільного продажу землі сільськогосподарського призначення, за думкою депутатів, нібито відстоюють ринкові цінності та право селян розпоряджатись власним майном. Проте, ці аргументи не можуть замаскувати справжніх намірів поборників «ринку землі» скупити за безцінь родючі чорноземи та перетворити селян на кріпаків. До чого призведе право на продаж землі? Земельні ділянки скуплять великі агрохолдинги та корпорації. Ті, у яких є великі гроші і можливості.

Якщо мораторій на продаж землі буде скасовано, фермери та селяни будуть поставлені в такі умови, коли їм нічого іншого не залишиться, як розпродати за безцінь свої паї і піти в найми до нових панів або їхати за кордон шукати кращої долі. Це призведе до остаточного знищення малих сільськогосподарських підприємств та сімейних ферм, які в усьому цивілізованому світі є основою аграрної складової економіки; масового зростання безробіття та посилення еміграції, а також до загибелі сіл та селищ. У своєму листі депутати Царичанської районної ради звертаються до президента Володимира Зеленського з настійною вимогою вжити всіх необхідних заходів для недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель. А також вимагають недопущення створення механізмів, котрі дозволятимуть торгувати землями в обхід мораторію.

Крім того, народні обранці пропонують продовжити на 5 років мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні, розробити практичні механізми стимулювання і розвитку фермерського господарства, малого і середнього бізнесу в аграрній галузі. Питання продажу земель може бути вирішено тільки всеукраїнським референдумом.


Автор: Олена Маренич

9 листопада 2019, 12:52 | Царичанка | Політика
1. Fuks / 9 листопада 2019, 15:24
Санжарські протестують,Царичанка не мовчить,а Кобеляки глухо..Багаті мабуть депутати хвермери..все влаштовує їх..хоча вони вже мабуть скупили землі у своїх пайщиків
2. arturwanga / 9 листопада 2019, 17:36
1.Fuks
«а Кобеляки глухо»

Скорiш за все вних маю на увазi Кобеляцьких фермерiв бiльшiсть землi державнi вони всi пiдуть з молотка
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації