Суд першої інстанції визнав незаконною прибудову до колишнього кінотеатру ім. І. Котляревського

Суд першої інстанції визнав незаконною прибудову до колишнього кінотеатру ім. І. Котляревського

Господарський суд Полтавської області задовольнив позовну заяву Полтавської місцевої прокуратури, пред’явлену до товариства з обмеженою відповідальністю «Старнайт» щодо незаконної прибудови до кінотеатру ім. Котляревського – пам’ятки архітектури національного значення (колишнє Дворянське зібрання 1810 року).

Підставою для звернення прокуратури до суду стало те, що без жодних дозволів Міністерства культури України, незважаючи на численні заборони органу ДАБІ, суб’єкт господарювання здійснив самочинну прибудову до кінотеатру, який є об’єктом культурної спадщини національного значення, що внесений постановою Кабінету Міністрів України до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Водночас Законом України «Про охорону культурної спадщини» (ч. 1    ст. 22) прямо заборонено зносити, змінювати, замінювати, переміщувати (переносити) на інші місця пам'ятки, їхні частини, пов'язане з ними рухоме та нерухоме майно.

Окрім цього, використання пам’ятки повинно здійснюватися відповідно до режимів використання, встановлених органами охорони культурної спадщини, у спосіб, що потребує якнайменших змін і доповнень пам’ятки та забезпечує збереження її матеріальної автентичності, просторової композиції, а також елементів обладнання, упорядження, оздоби тощо (ст. 24 вказаного Закону).

Після набрання рішенням законної сили товариство зобов’язане за власний рахунок знести незаконну споруду та привести земельну ділянку у попередній стан.


Автор: Прес-служба прокуратури Полтавської області

15 листопада 2019, 10:10 | Полтава | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації