Місць на кладовищах вистачить на 20 років

Місць на кладовищах вистачить на 20 років

Звичайно, якщо жителі Бутенківської громади не почнуть завчасно займати територію цвинтарів.

 

Суд визнав рішення сесії незаконним

Минулого тижня в Бутенках відбулась чергова сесія сільської ради. Протягом трьох годин депутати розглянули більше 30 питань порядку денного.

На початку зібрання місцевий активіст і сільський обранець Павло Гунжель заявив, що керівник і секретар сільради знехтували думкою депутатів і внесли в протокол неправдиві рішення. Зокрема, на попередній сесії приймалося рішення про ліквідацію агрофірмою «Добробут» складу міндобрив на території громади. Представники підприємства мали до 7 жовтня вивезти тисячі тонн карбамідно­аміачної суміші, що зберігалася в Шапках. Якщо агрофірма не виконає рішення, то сільрада 12 жовтня звертається в суд.

— Та протокол голосування підробили, — стверджував Гунжель. — У ньому прописано, що в разі невиконання рішення сесії, сільрада має звернутися в правоохоронні органи.

Юрист сільської ради Володимир Бабчук пояснив, що 29 жовтня він подав до Господарського суду Полтавської області позовну заяву про звільнення «Добробутом» самовільно зайнятої земельної ділянки і приведення її в належний стан. Судове засідання у цій справі призначене на 5 грудня.

Сільський голова Микола Скрильник наголосив, що, згідно прийнятого на сесії рішення, була створена депутатська комісія, яка виїхала на місце розміщення міндобрив:

— Працівники сільради відразу подали заяву до суду. Паралельно це зробили і представники агрофірми. Аграрії вважають, що ми незаконно втручаємося в їх господарську діяльність. Нам у суді потрібно юридично довести ними порушення. Буде розгляд у судовому засіданні, де ми братимемо участь. Із вилами агрофірму ніхто не виганятиме.

Депутат Ірина Бабич зауважила:

— У реєстрі від 5 числа вказано, що справу по «Добробуту» розглянуто. Чому спочатку агрофірма подала до адміністративного окружного полтавського суду, а потім сільрада. Що ви вижидаєте?

Юрист сільради вказав, що позов агрофірми заключався в скасуванні рішення Бутенківської сесії про незаконне розміщення мінеральних добрив:

— Відповідне рішення суд скасував. Справа розглядалася в порядку спрощеного позовного провадження. Тобто, агрофірма подала заяву, сільрада — заперечення, суддя розглянув і виніс рішення без дебатів сторін. Рішення отримаємо через 5 днів після засідання, 10 листопада.

Микола Скрильник додав, що юрвідділ сільради подав нову позовну заяву стосовно земельної ділянки, де зберігаються міндобрива. Потрібно довести незаконність її використання агрофірмою.

 

Межі цвинтарів не збільшуватимуть

Далі все той же Павло Гунжель запропонував виключити з порядку денного питання про закриття кладовищ, так як воно не пройшло громадських обговорень. На попередніх сесіях планували виготовити бланки, де люди висловлять свою думку стосовно закриття кладовищ. Цього не було зроблено.

— Я збирав людей і спілкувався. Вони проти закриття. Тому рекомендую це питання зняти з порядку денного, — сказав Гунжель.

Сільський голова нагадав, що повністю кладовища ніхто закривати не буде.

— Продовжуватиметься допоховання жителів. Кладовища і в Бережнівці, і в Бутенках не заповнені повністю. На найближчі 20 років місця вистачить. Тут питання в тому, що подали генеральні плани (населених пунктів) і вже 20 листопада відбудеться слухання на містобудівній раді в Полтавській облдержадміністрації нашої документації. На громадських слуханням пояснювали, що ніхто не заборонятиме поховання на кладовищах. Але юридична умова, що в населеному пункті не можна створювати кладовища.

Гергій Борсуков припустив, що коли жителі громади дізнаються про закриття кладовищ, вони почнуть займати місця і тоді їх території швидко заповняться.

Пропозицію Гунжеля прокоментував заступник сільського голови Ігор Федь:

— Справа в тому, що на виготовлення генеральних планів, супровідної документації і топозйомок ми передбачили кошти з інфраструктурної субвенції. Це те, що дає державний бюджет нам на рік, аби ми їх освоїли. У разі, якщо ми не використаємо ці кошти на генеральні плани, вони повернуться назад у державу. І нам доведеться на наступний рік приймати бюджет і передбачати з власних надходжень 400 000 гривень як оплату вказаних послуг. Без вашого рішення не відбудеться засідання в ОДА. Без їх дозволів ми не зможемо проплатити генеральний план.

У результаті, пропозицію Павла Гунжеля підтримали 7 депутатів, 14 проголосували за закриття звалищ.

 

У Бутенках може з’явитись нова артсвердловина

Під час обговорення змін до бюджету депутат Валерій Ільченко підняв питання про забезпечення водопостачанням жителів Бутенок, які проживають по праву сторону залізничних колій.

— Люди згодні на будь­яке водопостачання: в них немає води.

Микола Скрильник розповів, що ці громадяни користуються водою, яка подається з артсвердловини, що знаходиться на території нафтобази:

— Із власником нафтобази в нас заключений договір, де прописано, що всі навколиші жителі користуються водою з їхньої свердловини. Та проблеми з водою в бутенківців, які живуть у стороні від нафтобази. Вони були в мене на прийомі двічі. Я попросив їх взяти висновок із санстанції, що вода не придатна до вживання через вміст шкідливих речовин.

Сільський голова сказав, що на сьогоднішній день нафтобаза не працює. І свердловина, що знаходиться на території підприємства, не завжди покриває потреби громадян. Тому в подальшому на сесію доведеться виносити питання про виготовлення документації і будівництво нової артсвердловини, до якої підключать усі будинки, що розташовані за залізничними коліями.

 

Дорогу не зробите — документацію не погодимо

Частина земельних питань стосувалась затвердження проектів землеустрою на земельні ділянки, що знаходяться в межах будівництва автодороги Н­31. Депутати нагадали представнику Служби автомобільних доріг, що до початку будівництва траси дорожники обіцяли відремонтувати в Бутенках вулицю Полтавська, побудувати тротуарні доріжки, установити автобусні зупинки для школярів.

— Спірних питань із власниками землі у Служби немає. Ваша дорога не відноситься до затвердження проектів землеустрою. Наш відділ не займається цим питанням, — пояснив представник Служби.

Микола Скрильник повідомив, що навесні, коли бутенківці перекривали дорогу в мікрорайоні Стрюки, керівник Служби Володимир Трояновський і його заступник Анатолій Мягкохліб обіцяли забезпечити ремонт Полтавської:

— Ми не голосуватимемо за документацію, це наше право. Ми хочемо почути керівників Служби. Депутати готові зібратися на позачергову сесію.

Отож, обранці Бутенківської громади не затвердили жоден із 10 проектів, поданих Службою.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

15 листопада 2019, 15:58 | Кобеляки | Суспільство


1. orakul / 16 листопада 2019, 11:16
Ще й землю не спродали, а вже ніде ховати. О, блін, свідомі докерувалися. Вже завно є законопроект про заборону поховання будь кого. Бидло буде спалюватися або перероблятися на добриво. Ховати будуть лише заслужених шабес-гоїв. Река це добре зна, тому і протягнув себе у почесні громадяни.
2. ИВЕН / 16 листопада 2019, 11:44
Нам у суді потрібно юридично довести ними порушення.

ділянка зайнята самовільно-ВСЕ-ніякі суди не потрібні...а пан голова явно мутить.
3. Седой / 16 листопада 2019, 15:49
Так и не понял: От названия статьи веет оптимизмом или пессимизмом? Или места много или людей мало осталось? Или это с учетом начала продаж земли просто точный расчет? :(
4. Седой / 16 листопада 2019, 15:51
Латыш в Билыках мне зарезервировал 2х2? Купить не смогу - россиянам запрещено продавать
:(
5. Ltava / 17 листопада 2019, 19:40
4.Седой
« россиянам запрещено продавать»


Прикинься кацапом і тобі зарезервують :))
6. Седой / 17 листопада 2019, 19:58
Болдивой корове Бог рогов не дал :)
7. orakul / 17 листопада 2019, 20:59
5.Ltava
«
Прикинься кацапом і тобі зарезервують :))»

Якщо пейсів нема, то не зарезервують.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації