Мешканці Нехворощі вимагають відновити лікарню

Мешканці Нехворощі вимагають відновити лікарню
Присутні емоційно обговорювали бюджетні питання

У понеділок депутати Нехворощанської громади приступили до підготовки позачергової сесії. Бюджетна комісія працювала в кабінеті сільського голови Юрія Мовчана. Тут по завершенню роботи комісії мала відбутися і сесія, повідомляє прес­служба Нехворощанської ОТГ.

 

Медики просять коштів

Голова комісії Віктор Кибкало зачитав лист, що надійшов від керівництва Новосанжарської районної лікарні. У ньому медики повідомили, що з місцевого бюджету необхідно виділити кошти для придбання інсуліну хворим на цукровий діабет, оскільки з державного бюджету фінансування розпочнеться лише з квітня наступного року. На території громади проживають 18 інсулінозалежних діабетиків. Потреба в коштах становить 43 000 гривень. Їх потрібно виділити до кінця року, так як закуплятимуть інсулін на перший квартал 2019‑го. Інакше хворим за власні кошти доведеться придбавати гормони.

Після обговорення депутати погодились виділити вказану суму.

Також депутатам зачитали звернення з Полтавського клінічного пологового будинку. Представники медустанови прохали громаду оплатити перебування нехворощанських породіль у період 2–3 кварталу цього року в розрахунку 705 гривень за один ліжкодень.

Депутат Віктор Дубович заявив, що під час закриття пологового відділення в райлікарні, медики обіцяли безоплатно обслуговувати породілей. Із ним погодились присутні і відмовились виділяти кошти.

Далі сільські обранці обговорили листи з маячківського і нехворощанського медзакладів. У них керівники установ прохали надати фінансову допомогу на медикаменти для невідкладної допомоги, дезинфікуючі засоби і на ремонт автомобілів. Це питання викликало хвилю обурення, адже, за інформацією старост сіл і депутатів, місцеві жителі укладали договори з сімейними лікарями, які працюють на їх територіях.

Староста Соколової Балки Світлана Калініченко нагадала, що держава виділяє сімейним лікарям кошти, а ті мають самотужки забезпечувати діяльність своїх амбулаторій, утримувати медсестер, водіїв і ремонтувати транспорт. А секретар Ольга Гапон заявила, що з наступного року медичних сестер переводять на 0,75 ставки.

Усе ж члени бюджетної комісії проголосували за виділення коштів на медикаменти та погодилися оплатити вартість будівельних матеріали для ремонту трьох кімнат, де базуватимуться бригади екстреної медичної допомоги, та санвузла в Нехворощанській амбулаторії. Усього — 40 тисяч гривень.

Хоча питання, винесені на комісію, уже розглянули, присутні продовжували дискутувати щодо проблем у галузі охорони здоров’я. Жителька громади Любов Костянецька заявила, що сільський голова не має права керувати сесією і на зауваження Ольги Гапон сказала їй замовкнути. Учитель місцевої школи Василь Жорняк назвав Юрія Мовчана «шакалом», «гадостю» і звинуватив, що той усе розвалив.

Сільський голова викликав поліцію. Частина депутатів залишили кабінет, відмовившись брати участь у сесії. Майже півтори години вони стояли на вулиці і обговорювали проблеми в громаді.

Та все ж 17 сільських обранців повернулись у приміщення і Юрій Мовчан розпочав сесію.

 

Нехворощі потрібна власна лікарня і дошка пошани

Присутні затвердили питання, які розглянули на бюджетній комісії. У «різному» Віктор Дубович наголосив, що громаді необхідно залучати більше коштів із держбюджету за рахунок участі в різних проектах А депутат Олександр Пархоменко запропонував відродити в Нехворощі Почесну дошку, де розміщувати портрети кращих жителів громади, «а не тільки працівників «Чистої криниці». Його пропозицію колеги підтримали.

По завершенню зібрання до кабінету голови увійшли активісти і лікар Ганна Малахотько. Почалося довге обговорення стосовно відновлення лікарні в Нехворощі. Присутні категорично відмовлялись від будинку пристарілих, говорили, що за 2 мільйони в лікарню можна придбати флюорограф та рентгенапарат і укласти договори з полтавськими лікарями.

Урешті­решт, Ганна Малохатько погодилась очолити Нехворощанську лікарню і пообіцяла підготувати необхідні документи. Та наголосила, що слід звернутись у Департамент здоров’я Полтавської ОДА, адже лікарня має комусь підпорядковуватись.

Присутні наполягли, аби юрист Альона Боровко та сільський голова максимально прискорили процес реєстрації медзакладу.

До речі, поліцейські таки приїхали на виклик Юрія Мовчана, опитали свідків та склали протоколи.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

18 листопада 2019, 09:07 | Нові Cанжари | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації