У одній зі шкіл Кобеляцького району працює гурток робототехніки.
Майже щодня в засобах масової інформації з’являються цікаві новини зі світу робототехніки. Фактично в кожній з них розповідається про досягнення в проектуванні і програмуванні роботів. Важливу роль у цих процесах відіграють вчорашні випускники коледжів і шкіл. І це не диво, адже в більшості європейських шкіл робототехніка вважається обов’язковим предметом. У останні декілька років позитивні зрушення відбуваються і в Україні. Та перед більшістю навчальних закладів стоїть споконвічна проблема — відсутність матеріальної бази і коштів на її придбання.
Опорний заклад «Білицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» можна назвати піонером у вивченні робототехніки в Кобеляцькому районі. Оскільки в навчальному закладі другий рік поспіль діє відповідний гурток. Основам програмування і робототехніки учнів навчає вчитель інформатики Василь Пісковий.
Розповідає керівник гуртка:
— У 2018-му наша школа стала учасником проекту «ІТ-освіта для сільської місцевості». Його впроваджує агропромхолдинг «Астарта» спільно з фондом Brain Basket та компанією Miratech. Протягом навчального курсу учні вивчали Скретч — мову програмування. Цього року в рамках проекту ми отримали роботи-машинки, що працюють відповідно до раніше розроблених школярами програм. Тепер гуртківці опановують методику управління роботами.
Зі слів педагога, усього гурток відвідують шестеро учнів, які навчаються в 7-8 класах. Вивчати робототехніку діти починають в 6 класі на уроках інформатики.
— Школярі завантажують програми в пам’ять роботів. Наприклад, перед технікою ставиться завдання об‘їхати перешкоду, рухатися лише по білій поверхні, лабіринтом і тому подібне. Робот долає шлях, використовуючи ультразвуковий датчик, світла або шляху, — пояснює Василь Пісковий.
Зараз гуртківці готуються до конкурсу, що проводить «Астарта». Для участі їм необхідно підготувати ігрову ситуацію з роботами, що стосується напрямків: освіта в агро чи екологія.
У наступному році Василь Пісковий набиратиме нову групу техніків. До речі, за державною програмою освітній заклад має невдовзі отримати новий комп’ютерний клас. А проектантам, які відвідують гурток сьогодні, для подальшого вивчення потрібна робототехніка компанії «Лего». Саме моделі цієї компанії найкраще підходять для школярів. Та зразків роботів «Лего» в навчальному закладі поки що немає.