Школярі керують роботами

Школярі керують роботами

У одній зі шкіл Кобеляцького району працює гурток робототехніки.

Майже щодня в засобах масової інформації з’являються цікаві новини зі світу робототехніки. Фактично в кожній з них розповідається про досягнення в проектуванні і програмуванні роботів. Важливу роль у цих процесах відіграють вчорашні випускники коледжів і шкіл. І це не диво, адже в більшості європейських шкіл робототехніка вважається обов’язковим предметом. У останні декілька років позитивні зрушення відбуваються і в Україні. Та перед більшістю навчальних закладів стоїть споконвічна проблема — відсутність матеріальної бази і коштів на її придбання.

Опорний заклад «Білицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» можна назвати піонером у вивченні робототехніки в Кобеляцькому районі. Оскільки в навчальному закладі другий рік поспіль діє відповідний гурток. Основам програмування і робототехніки учнів навчає вчитель інформатики Василь Пісковий.

Розповідає керівник гуртка:

— У 2018-му наша школа стала учасником проекту «ІТ-освіта для сільської місцевості». Його впроваджує агропромхолдинг «Астарта» спільно з фондом Brain Basket та компанією Miratech. Протягом навчального курсу учні вивчали Скретч — мову програмування. Цього року в рамках проекту ми отримали роботи-машинки, що працюють відповідно до раніше розроблених школярами програм. Тепер гуртківці опановують методику управління роботами.

Зі слів педагога, усього гурток відвідують шестеро учнів, які навчаються в 7-8 класах. Вивчати робототехніку діти починають в 6 класі на уроках інформатики.

— Школярі завантажують програми в пам’ять роботів. Наприклад, перед технікою ставиться завдання об‘їхати перешкоду, рухатися лише по білій поверхні, лабіринтом і тому подібне. Робот долає шлях, використовуючи ультразвуковий датчик, світла або шляху, — пояснює Василь Пісковий.

Зараз гуртківці готуються до конкурсу, що проводить «Астарта». Для участі їм необхідно підготувати ігрову ситуацію з роботами, що стосується напрямків: освіта в агро чи екологія.

У наступному році Василь Пісковий набиратиме нову групу техніків. До речі, за державною програмою освітній заклад має невдовзі отримати новий комп’ютерний клас. А проектантам, які відвідують гурток сьогодні, для подальшого вивчення потрібна робототехніка компанії «Лего». Саме моделі цієї компанії найкраще підходять для школярів. Та зразків роботів «Лего» в навчальному закладі поки що немає.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

27 листопада 2019, 09:09 | Кобеляки | Культура та освіта
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації