Бюджетники можуть залишитися без зарплат (фото)

Бюджетники можуть залишитися без зарплат

Такий невтішний прогноз озвучили у фінвідділі райдержадміністрації.

Наприкінці минулого тижня в редакцію звернулися місцеві педагоги. Вони були стурбовані звісткою, що в грудні можуть залишитися без заробітної плати. Принаймні, таку неприємну новину їм повідомили керівники навчальних закладів.

Коментар стосовно виплат заробітної плати освітянам надав начальник фінансового відділу Кобеляцької райдержадміністрації Андрій Дацко:

— Ситуація наступна. Аванс у листопаді ще не отримали працівники клубних закладів, парку «Нижньоворсклянський» та музичних шкіл. Хоча з 26 числа ми вже маємо нараховувати заробітну плату. Справа в тому, що протягом усього року нам доводилося брати позички: двічі на місяць — на аванс і зарплату. Про це я постійно інформував депутатів районної ради. Були в нас у червні моменти, коли ми затримували виплату зарплати працівникам територіального центру. Та в цей час в районний бюджет надійшла дотація на енергоносії і ситуація виправилась. Останній раз районний бюджет отримав позичку 1 600 000 гривень. Хоча нам потрібно було 2 200 000. У зв’язку з цим, аванс отримали не всі. Усі позички гасяться до 1 грудня. Аби позичка районної ради була погашена вчасно, казначейство забирає 90 відсотків усіх надходжень. У нас залишається лише по 20–30 тисяч надходжень у день. Ці кошти ми накопичуємо, аби закрити аванс. Ситуація не зміниться, доки не буде погашена позичка. Зараз залишилося віддати близько 1 400 000 гривень. Теоретично, маємо закрити позичку до кінця місяця. Далі фінвідділ отримає доступ до всіх надходжень і в міру наповнення бюджету, почнемо видавати зарплати. Це один варіант вирішення проблеми.

Інший варіант. Ми звернулися з листом до Міністерства фінансів з проханням подовжити термін погашення позички. Тобто, взяти на цьому тижні ще одну позичку, аби виплатити зарплату за листопад. Результат поки що невідомий. Та й навряд чи нам дадуть потрібну суму. Тоді може статись так, що в грудні ми не зможемо справитись із зарплатою і на кінець року буде борг. Усе йде до того. Зарплата відноситься до захищених статей Бюджетного кодексу і всі кошти в першу чергу йдуть на її виплату.

Також Андрій Дацко повідомив, що за 10 місяців районний бюджет недоотримав до плану 9 100 000 гривень. Листопадовий план станом на 22 число виконується лише на 48 відсотків. Доходи не зростають, а, навпаки, падають. Якщо на літо зростання, у порівнянні з минулим роком, склало 1 500 000 гривень, то на 19 листопада — лише 600 000. Падає навіть той показник, що набіг. Жодних перспектив для оптимізму немає.

 

Зекономити на зарплаті і енергоносіях

25 листопада очільник Кобеляцької райдержадміністрації направив листи керівникам та головним бухгалтерам бюджетних установ. У ньому говориться. що в зв’язку з критичною ситуацією, яка склалася у районному бюджеті, Володимир Катишков наполягає на обов’язковій економії фонду оплати праці, не менше ніж на 10 відсотків, енергоресурсів і комунальних послуг.

До листа прикріплений додаток, за підписом керівника фінвідділу РДА Андрія Дацка, із обсягом економії фонду оплати праці бюджетних установ та закладів на грудень. Загалом на бюджетниках мають зекономити 466 440 гривень. Із цієї суми 285 100 гривень припадає на відділ освіти, 75 550 — на сектор культури і туризму та 58 800 — на територіальний центр соціального обслуговування населення.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

28 листопада 2019, 18:17 | Кобеляки | Фінанси


1. Ltava / 28 листопада 2019, 21:21
Так райрада давно гроші про...їла:)) ,завищені показники надходження бюджету дали можливість витратити кошти а тепер просять позику :((, цікаво з якого місяця розпочали брати бюджетну позику ?:))
2. Lion2020 / 29 листопада 2019, 05:51
Докерувалися...
3. stepan / 29 листопада 2019, 09:50
1.Ltava
« цікаво з якого місяця розпочали брати бюджетну позику ?:))»

ну як мінімум два роки тому, з кожним наступним місяцем ставало все важче брати і віддавати позики. а теперішня ситуація склалася через те що потрібну суму уже не позичають.
4. Аleks / 1 грудня 2019, 11:20
Позичають тільки не в останій місяць року.Бюджетний кодекс
5. ИВЕН / 1 грудня 2019, 12:39
а скільки районних коштів пішло еа Світлогірські танці та лодочні прогулки КАТАШКА ТА І уха з верховодів...(провірити ПРОЗОРО...
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації