У Іванівці вимагають навести порядок в лісосмугах

У Іванівці вимагають навести порядок в лісосмугах
Відповідь Демченка задовольнила не всіх

Селяни обурені тим фактом, що заїжджі підприємці безконтрольно випилюють дерева в полезахисних смугах.

Те, що по всьому Кобеляцькому району жваво випилюють дерева, посаджені ще при радянській владі, ні для кого не є секретом. Це видно, як кажуть, неозброєним оком. Достатньо проїхатися по дорогах району і побачити в лісо- та полезахисних смугах десятки робітників з бензопилами. Пиляють обабіч доріг різного підпорядкування, пиляють понад полями. Періодично навколо випилювання дерев на тій чи іншій ділянці виникають скандальні ситуації. Редакція «ЕХО» постійно повідомляє про них. Писали ми про діяльність підприємця Сергія Уса, на якого нарікали мешканці Дрижиної Греблі, розбиралися в скандалі, що виник у Комендантівці, де претензії підприємцю Булеці пред’являли власники паїв, знімали відео про ситуацію, яка кілька років тому виникла у Василівці. Як правило, усе закінчується одним (читай — нічим). У кращому для місцевих жителів випадку, підприємці, які спеціалізуються на випилюванні дерев, на певний проміжок часу, а то й назавжди, припиняють свою діяльність у тій чи іншій місцевості. А потім з’являються знову. Адже бізнес по заготівлі і подальшому продажу дров для опалення є в сьогоднішній Україні високорентабельним. А належного контролю з боку влади над процесом як не було, так і немає.

От і зараз до редакції звертаються жителі різних сіл, що на території району. Вони скаржаться на те, що дерева випилюють обабіч дороги поряд із селом Красне, біля Біликів, у Іванівці. Іванівські селяни навіть організували зібрання для того, щоб запитати у свого сільського голови, на якій підставі заїжджий бізнесмен пиляє дерева у полезахисних смугах поряд із населеним пунктом.

Зібрання відбулося у понеділок, 25 листопада, у залі засідань Іванівської сільради. На нього прийшли майже п’ять десятків місцевих жителів.

Спочатку перед присутніми виступив сільський голова Володимир Демченко. Адже між людьми ширилися чутки, що саме він надавав якісь дозволи на випилювання дерев у полезахисних смугах. А самі селяни вважають, що підприємці мають знищувати виключно чагарники, не чіпаючи дерева.

Демченко розповів:

— Ніяких дозволів на випилювання чи то дерев, чи чагарників поза межами населеного пункту я не надавав і не надаватиму. Це — не моя компетенція. З приводу документів, на яких нібито є мій підпис. Так, такі документи є. Це — акти обстеження. Їх підписував я і землевпорядник. Це — не дозволи, це — констатація факту, що полезахисні смуги дійсно потребують розчищення. А це так і є. Дикорослі дерева і кущі розповсюджуються на території полів і цим самим забирають частину орної землі. Їх, ці дикороси, потрібно видаляти. Оце ми й констатували. Є роз’яснення Державної Агенції лісових ресурсів, що в таких випадках отримання лісорубного квитка не є обов’язковим. Так що підприємці працюють на законних підставах. Тепер з приводу контрою. Тільки-но підприємець і його робітники почали пиляти, я приїжджав на місце. При мені вони пиляли виключно кущі. Потім через день мені подзвонили і сказали, що пиляють дерева в середині полезахисної смуги. Що я сказав? Я ж не намагався захистити підприємця, якось згладити ситуацію. Я чітко сказав: «Бачите порушення, то миттєво телефонуйте на 102, нехай приїжджає поліція і розбирається».

 

Пар випустили і розійшлися

Відповідь Демченка задовольнила не всіх. Екс-секретар сільради Валентина Рибалко, яку обрали головою зборів, сказала:

— Я так розумію, у підприємців є дозвіл лише на ліквідацію чагарників. А пиляють і дерева. От і залишаються запитання. По-перше, хто буде конролювати процес випилювання, по-друге, хто надасть сільраді хоча б якусь компенсацію за те, що вже випиляли.

Дискусія спалахнула із новою силою. Виступила на зборах і Оксана Гордійко, заступник голови райради. Вона є жителькою Іванівки і їй, за її словами, небайдужа доля села. Посадовець розповіла:

— Кілька разів ми із головою райради Володимиром Кішінським, який теж живе в Іванівці, намагалися розібратися в ситуації. Зупиняли машини із дровами, прохали пред’явити документи. У деяких випадках нас прямо «посилали». У планах було зустрітися із підприємцем, котрий пиляє, і представником агрофірми «Добробут» Анатолієм Таранушичем. Адже саме «Добробут» наймає бізнесменів, які мають видаляти чагарники. Мали виїхати на місце, у Іванівку. Але так і не виїхали. Таранушич сказав, що їх хвилює виключно розчищення полів від порослі. Так що питання контролю над роботами у полезахисних смугах залишається відкритим.

Сільський голова одразу зауважив, що саме районна влада мала б контролювати процес. Адже сільради не розпоряджаються землями за межами населених пунктів, а дерева випилюють по всьому Кобеляцькому району.

Дільничний інспектор поліції Івченко, який теж був присутнім, на зібранні пояснив:

— Я не маю права заборонити підприємцю здійснювати діяльність. У нього є документи. Він платить якісь податки. І якщо я просто так почну йому щось забороняти, він поскаржиться у прокуратуру і мене притягнуть до відповідальності за корупцію.

Поговоривши і покричавши з годину, присутні прийняли резолюцію зборів. Спочатку мали наміри звертатися в прокуратуру, щоб вона перевірила законність дій як бізнесмена, так і посадових осіб. Сам сільський голова кілька разів наголошував на тому, що готовий до перевірки. Але врешті-решт, написали звернення до дирекції агрофірм «Добробут» і «Аршиця» із проханням контролювати процес розчищення полезахисних смуг і тимчасово припинити таку діяльність, аж доки в ситуації не розбереться земельна комісія сільради.

 

Порятунок потопаючих…

Уже після зборів сільський голова додав:

— Ніхто ж не заважає людям, власникам паїв самим розчищати полезахисні смуги. Більше того в нас є прийнята спеціальна програма, по якій люди можуть видаляти дикороси і сухі дерева в межах населеного пункту. Не звертається практично ніхто.

Зустрілися ми і з підприємцем Олегом Шаповаловим. Він пояснив:

— У мене є договори із агропідприємствами, є документи підприємця. Лісорубний квиток у таких випадках непотрібен. Я працюю законно. Займаюся й благодійністю. Завіз дрова сім’ям учасників АТО. Деяким людям я прямо казав, що вони можуть брати пилки і ставати поряд із нами. Твоя земля — розчищай посадку поряд із нею. Нагадаю, що раніше в колгоспах взимку так і робили.

Володимир Катишков, який зараз виконує обов’язки голови райдержадміністрації в Кобеляцькому районі, погодився з тим, що РДА не контролює випилювання дерев ні в лісосмугах обабіч доріг, ні в полезахисних смугах. Це — не в їх компетенції.

Отже, процес випилювання йтиме. А контролювати його, по великому рахунку, можуть лише самі селяни. Як у тій приказці про порятунок потопаючого.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»

3 грудня 2019, 09:01 | Кобеляки | Суспільство
1. Lion2020 / 3 грудня 2019, 13:24
Коротше кажучи, ніхто нічого не контролює, ніхто ні за що не відповідає, ніхто ні за кого, ніхто ні про кого, взагалі ніхто і ніщо...!!!!
Крах..!

Змінено 03.12.2019, 13:25
2. Fed654Frumos / 3 грудня 2019, 14:14
При Янеку погано жилося?Схотілося в Європу?Ну що ж-welcome!
3. Slavko / 4 грудня 2019, 15:18
Так тримати !
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації