Протягом десяти місяців 2019 року в Україні сталося близько 130 тисяч дорожньо-транспортних пригод. Про це повідомили в Департаменті патрульної поліції. Найчастіше причинами аварій ставало недотримання швидкісного режиму, їзда без ременя та водіння в стані алкогольного сп’яніння.
- Десятку антирейтингу відкривають перевізники вантажів. Штрафували найчастіше водіїв важкоатлетів за перевантаження або за неправильне транспортування небезпечних вантажів. У 2019 поліцейські щодо водіїв вантажівок склали понад 32 тисячі адмінпротоколів.
- П’яна їзда. За 10 місяців по 130‑й статті КУпАП оформлено 52 034 порушників.
- Інші порушення. Нерідко порушниками ПДР ставали пішоходи. Цього року патрульним вдалося притягнути до відповідальності майже 56,5 тисячі громадян.
- Близько 59 тисяч протоколів — відносно водіїв, які порушували ПДР так, що це змушувало інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів, щоб уникнути зіткнення
- 52 043 випадки було зафіксовано за статтею 125 КУпАП — «інші порушення ПДР», тобто такі, причини яких прямо не описані у відповідних статтях Адмінкодексу.
- Порушення Правил, що спричинило пошкодження транспортних засобів, доріг, вантажу або будинків. Правоохоронці зафіксували в поточному році більше, ніж 80 тисяч таких порушень.
- Понад 118 500 водіїв не мали при собі документів. При перевірці поліцейськими водії не змогли надати водійське посвідчення, свідоцтво про реєстрацію авто або страховий поліс.
- За їзду без ременя оштрафували 128 тисяч водіїв.
- Чимало штрафів оформлено по другій частині статті 122 КУпАП. Вона стосується порушень правил проїзду перехресть, проїзду «на червоний», обгону в недозволених місцях, використання телефону за кермом, користування світловими приладами з порушенням правил або їх переобладнання без дотримання стандартів. Всього зафіксовано 146122 таких випадки.
- Водійська культура. За частиною першою статті 122 Адмінкодексу за 10 місяців патрульними винесено 635327 постанов. Це — порушення швидкісного режиму (+20 км/год від встановленого ліміту), ігнорування вимог дорожніх знаків і розмітки, порушення правил зупинки та стоянки, ненадання переваги пішоходам.