Наприкінці листопада Кобеляцький районний суд виніс вирок 69‑річному пенсіонеру, який виготовив два саморобні пристрої для стрільби і зберігав їх удома.
У ході розслідування правоохоронці з’ясували, що в лютому-березні цього року мешканець Кобеляк у своєму гаражі за допомогою трубок циліндричної форми, ножівки по металу та інших підручних засобів виготовив два саморобних пристрої для стрільби, що є вогнепальною зброєю, виготовленою по типу стріляючого курково‑ударного механізму.
Таким чином, своїми діями пенсіонер вчинив кримінальне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 263–1 Кримінального кодексу України «Незаконне виготовлення вогнепальної зброї».
24 жовтня під час проведення обшуку домоволодіння, у якому проживає 69‑річний чоловік, він добровільно видав нестандартну вогнепальну зброю ударникового типу.
Відповідно до частини 1 статті 263 ККУ, пенсіонер незаконно зберігав вогнепальну зброю.
Рік умовно замість трьох за ґратами
8 листопада між прокурором Кобеляцької місцевої прокуратури і обвинуваченим укладена угода про визнання винуватості.
Згідно з угодою, пенсіонер беззаперечно визнав себе винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 263–1, частиною 1 статті 263 ККУ.
Сторони узгодили, що при затвердженні угоди пенсіонеру буде призначене покарання: за частиною 1 статті 263–1 ККУ у виді позбавлення волі на строк 3 роки; за частиною 1 статті 236 ККУ у виді позбавлення волі строком на 3 роки 1 місяць та прохають суд звільнити чоловіка від покарання з випробуванням з іспитовим строком, відповідно до статті 75 ККУ.
Розглядаючи питання про затвердження угоди, суд установив, що злочин, у вчиненні якого пенсіонер визнав себе винуватим, віднесений до тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним інтересам, а отже угода відповідає вимогам закону. Обвинувачений погоджується на призначення узгодженого покарання. Тому суд затвердив угоду.
Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що в справі були проведені експертизи, за результатами яких складені відповідні висновки. Вартість проведення експертиз становить 2512,16 гривні, а тому із чоловіка на користь держави необхідно стягнути витрати на її проведення.
22 листопада суддя Тетяна Мороз ухвалила затвердити угоду про визнання винуватості, визнати пенсіонера винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263–1, ч. 1 ст. 263 КК України та призначити узгоджене сторонами покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки 1 місяць. На підставі статті 75 ККУ звільнити обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням іспитовим строком на один рік.