Вхід | Реєстрація

У місті можуть збудувати спортмайданчик і багатоквартирний будинок

У місті можуть збудувати спортмайданчик  і багатоквартирний будинок

Обидві новобудови з’являться поряд із аграрним ліцеєм.

Минулого тижня відбулося спільне засідання комісій та сесія Кобеляцької міської ради. На них ділили кошти з перевиконання, затверджували програми і розглядали земельні питання.

 

Тротуари чиститимуть міні-трактором

Завідувач фінвідділу Надія Назарова повідомила, що за 11 місяців цього року в бюджет Кобеляцької міської ради надійшли податки, збори та обов’язкові платежі в сумі 13 691 929 гривень при плані 12 917 073. Перевиконання становить 106 відсотків або 774 856 гривень.

Пропонується використати ці кошти на такі потреби:

  • 213 700 — придбання міні-трактора з навісним обладнанням;
  • 357 156 — виконання робіт із благоустрою міста підприємством «Водоканал Плюс»;
  • 100 000 — оплата за використану електроенергію КП «Водоканал Плюс»;
  • 15 000 — виготовлення інформаційного бюлетеня «Наше місто»;
  • 6000 — придбання будівельних і господарських матеріалів для КП «Екопарк»;
  • 83 000 — проведення новорічних свят.

Депутат Олег Сіроштан нагадав, що у квітні були зняті кошти в сумі 530 000 гривень з ремонту доріг, за які міськрада мала придбати трактор МТЗ-892. Чому зараз розглядається питання про купівлю міні-трактора?

Як пояснив міський голова Олександр Копелець, відповідне рішення було прийняте на виконкомі:

— Міні-трактор використовуватиметься для очищення тротуарів від снігу. Його вартість — 165 000, 16 000 коштує мітла, а 37 000 — відвал для відгортання снігу. Ми обговорили, що на сьогодні доцільніше купити цей трактор. Той трактор (МТЗ-892 — ред.) не знімається. Ми ждемо державну субвенцію. Та буде вона чи ні, місто чиститимуть до десяти одиниць чужої техніки. Зараз заключаються відповідні договори.

— Це зрозуміло, а де гроші з трактора ділися? — запитав Сіроштан. — Ми на трактор виділяли 530 000. Із доріг гроші зняли, тепер стелимо асфальт зимою, трактор не купили і ще й коштів немає. Чому не виконане рішення сесії про придбання трактора, я не розумію?

— Ті гроші витратили на будівництво тротуарів і оплату електроенергії, — додав Копелець.

Також депутат Таміла Шевченко нагадала присутнім про необхідність виготовлення генерального плану міста, про недоцільність фінансування інформаційного бюлетеня, що більше схожий на сатиричне видання з карикатурами, але її підтримали лише Олег Сіроштан і Сергій Шапка.

 

Чи дістанеться ліцею земля під будівлями

Одним із найбільш обговорюваних стало питання про розгляд листа Кобеляцького професійного аграрного ліцею. Землевпорядник Павло Голтвянський пояснив присутнім, що в міську раду звернулися представники навчального закладу з проханням погодити межі їх території.

— Розібравшись із матеріалами, ми дійшли висновку, що нас не залучали до визначення меж, а також у ліцеї немає права власності на будівлю, що недобудована (гаражні будівлі — ред.). І це питання прохаю зняти з порядку денного.

Депутат і за сумісництвом викладач ліцею Наталія Чиркова наголосила, що днем раніше представники ліцею і міськради більше двох годин розбирали це питання:

— Для чого знімати питання? Винесіть його на сесію, не погодьте нам межі — і ми будемо звертатись далі в суд.

Міський голова сказав, що питання вивчалося, і ні в кого немає заперечень надати погодження на земельну ділянку з приміщеннями, які знаходяться у власності ліцею. А новобудова, що вже прийшла в негодність, не є власністю навчального закладу, так як вона не введена в експлуатацію. Тому навіть суд не визнає право власності на незавершене будівництво.

— На місці новобудови раніше був спортивний майданчик, будівлі. І в Києві, і в Полтаві директору ліцею говорять, що не могли будувати приміщення на чужій території. Тепер ліцей залишається без землі, без спортивного майданчика. Ми говоримо про здоровий спосіб життя, а наших дітей виганяють зі спортмайданчика у «другій» школі, з районного стадіону. Так про кого ми дбаємо?

— А про кого ви дбали, коли продали лагерь відпочинку на Ворсклі в Перегонівці, — запитав міський голова.

— Нікому, він у оренді. Так до Перегонівки ще доїхати треба, а фізкультура кожного дня, — відповіла Чиркова.

Пояснення надала юрист міської ради Аліна Деркач. Вона наголосила, що міськрада може погодити межі, але проблема залишається в недобудованому приміщенні. Відповідно до Земельного кодексу, існує порядок передачі землі із комунальної власності підприємствам. Передача відбувається на умовах, коли підприємство має право власності на будівлі. Згідно із 128 статтею Земельного кодексу, підприємство повинно мати таке підтвердження. Тоді міська рада надає землю у власність. А оскільки ми говоримо про незавершене будівництво, то за Цивільним кодексом воно не є об’єктом цивільних прав. Будівля підлягає введенню в експлуатацію і державній реєстрації. Тільки з цього моменту власність набуває юридичної сили. А зараз ліцей є лише власником будівельних матеріалів і не має права претендувати на земельну ділянку під ними.

Олександр Копелець підсумував виступ юриста:

— Я вношу пропозицію надати ліцею дозвіл виготовити документи на земельну ділянку, де знаходяться їх будівлі, крім території з новобудовою. Тоді в суді вони оспорюватимуть наше рішення по відношенню до ділянки з новобудовою.

— Три роки тому ви говорили, що на цій ділянці буде критий майданчик, де займатимуться наші діти. На минулій сесії ви заявили, що там планується будівництво чотириповерхового будинку. Так коли ж ви говорили правду? — запитала Наталія Чиркова.

Корективи вніс депутат Василь Фещенко. Із його слів, спортивний майданчик примикатиме до вулиці Шевченка, де зараз знаходиться клумба ліцею, а будинок зводитимуть на ділянці, яку депутати попереднього скликання надавали греко-католицькій церкві.

Олег Сіроштан: «Весною гроші із доріг зняли, а тепер стелимо асфальт зимою»

 

Аліна Деркач: «Ліцей є власником будматеріалів, а не землі під ними»

 

Наталія Чиркова: «Обіцяли критий майданчик, а плануєте чотириповерховий будинок»

Після тривалого обговорення присутні прийняли рішення скликати земельну комісію.

На комісії представники міської ради, ліцею і депутати вирішили, що навчальному закладу нададуть дозвіл на виготовлення документів на земельну ділянку, де знаходяться введені в експлуатацію будівлі. Поряд із ліцеєм міська рада збудує спортивний майданчик, який використовуватимуть і для потреб навчального закладу. До земельної ділянки під недобудованим приміщенням повернуться після того, як ліцей матиме необхідні документи на неї.

6 грудня сесія міської ради погодила відповідне рішення.

 

Депутатизми

— Сан Санич проснувся і рішив сесію проводити

— Чого ви пінитесь? Підождіть трошки

— 100 тисяч швирь — не треба розглядати

— Питання в тому, що не хочеться сюди ходити

— Це не базарної баби регламент


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
13 грудня 2019, 14:33 | Кобеляки | Суспільство
1. Ltava / 14 грудня 2019, 08:22
Сан Санич на тракторі наведе порядок і в місті і в депутатському сходняку :))
2. Manyunya / 19 травня 2020, 18:31
Мені здається, що це і так зрозуміло все. Ніхто ніколи не скажить правди) Я не маю нічого проти новобудов (є ж дійсно вдалі проекти - Посилання на vn.com.ua ) але, проти забудування історичних місць, парків, пляжів та на місті спортмайданчиків
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації