На водоканалі відкриють музей
Розташується музей в одноповерховій будівлі колишньої лабораторії, збудованій ще на початку ХХ ст. Матеріали для експозицій збирали в архівах Києва, Москви, Санкт-Петербурга, серед них є унікальний документ, котрий свідчить про підписання імператором Миколою ІІ указу щодо виділення грошей на будівництво водогону у Кременчуці.
— За тих часів у Кременчуці розташовувалося чимало військових частин, квартирування офіцерів оплачувала міська казна. Кременчуцька Дума, скориставшись тим, що у місті планують збільшити кількість військових, звернулася до імператора з проханням про надання кредиту для розселення вояків та вирішення проблеми антисанітарії – будівництво у місті водогону. Таким чином Кременчук отримав 1 млн царських карбованців, з яких 200 тис. витратили на прокладання водопроводу, – розповідає директор підприємства Валерій Медведовський. – Частина того водогону використовується й дотепер, проходить від вул. Гагаріна до пл. Перемоги.
У відкритті Музею історії підприємства, яка невід’ємна від історії Кременчука, міськводоканал сподівається на допомогу мерії, промислових підприємств, банків, будівельних організацій. Крім того, до 100-річного ювілею водоканалу вийде з друку книга, що міститиме дослідження кандидата історичних наук, викладача Полтавського педінституту Олександра Єрмака.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном