Інсуліну вистачить до квітня

Інсуліну вистачить до квітня

Наприкінці минулого року редакція отримала повідомлення, що має підбадьорити жителів району, які страждають на цукровий діабет першого типу. Із обласного та державного бюджетів надійшли кошти для придбання інсуліну.

Про це редакцію повідомила Любов Коломієць, головний лікар Кобеляцького центру ПМСД. Вона розповіла, що вже два тижні поспіль інсулінозалежні хворі мають змогу отримувати життєво важливий для них препарат у комунальній аптеці №146, що в Кобеляках. Хоча до цього інсулін видавали виключно мешканцям тих сільських рад, із бюджету яких були виділені додаткові кошти на закупку ліків для своїх земляків. Тобто, фактично препарат отримували за пропискою. Жителі Кобеляк та кількох інших населених пунктів району були змушені або економити, або купляти ліки за власні кошти.

Та днями надійшли одразу два додаткові фінансові транші. Спочатку депутати Полтавської обласної ради проголосували за додаткове фінансування на закупку інсуліну. Це — 285 тисяч гривень. А потім стало відомо, що ще 214,7 тисячі гривень на інсулін надійшли із державного бюджету.

Любов Коломієць роз’яснила:

— Той інсулін, який хворі отримують зараз, придбаний за обласні гроші. Згодом надійде препарат, куплений за державні гроші. У принципі, такої кількості інсуліну має вистачити для забезпечення ним усіх жителів Кобеляцького району, котрі хворіють на цукровий діабет першого типу аж до квітня 2020 року.

Тобто, зараз діабетики можуть видихнути. Але це не означає, що їх проблеми скінчилися назавжди. Адже раніше нинішні керівники Міністерства охорони здоров’я заявляли, що з 1 квітня 2020 року запрацює система отримання безкоштовного інсуліну за електронними рецептами на зразок програми «Доступні ліки». Але наприкінці минулого року чиновники почали змінювати терміни. Спочатку заговорили про початок роботи нової програми з 1 липня, а потім — із 1 жовтня 2020 року.

Тобто, до кінця 2020 року ні діабетикам, ні керівникам органів місцевого самоврядування розслаблятися не можна. Перші можуть бути поставлені перед фактом відсутності важливого для них препарату, другі мають бути готовими до виділення грошей на ліки для земляків.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації