Чи стримає обіцянку Володимир Зеленський?

Чи стримає обіцянку Володимир Зеленський?

«… Але пам’ятай, Попелюшко, рівно о 12 годині, коли годинник проб’є 12 разів, чари зникнуть і карета стане гарбузом, а коні — мишами…»

У далекій казковій країні з боєм курантів настав повний армагедець. Майже такий, як в Україні після новорічної промови президента Володимира Зеленського і бою курантів 12 разів. Бац! — і настав 2020 рік, а з ним — повний армагедець і капут корупціонерам і розкрадачам державного майна. Бо з 1 січня 2020 року вступив у силу закон №1010 «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції». Проектом Закону пропонується внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» стосовно визначення правового статусу викривачів корупції, їх прав та гарантій захисту; забезпечення умов для розкриття інформації про корупцію; унормування порядку розкриття викривачем корупції інформації; звільнення від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення; забезпечення державного захисту викривачів корупції, зокрема захисту їх трудових прав.

Іншими словами, усе, що «нажите непосильним трудом», а саме: «три магнітофони загранічниє, три портсигари позолочені, три БМВ тюнінговані», — будуть конфісковані, а розслідувач, який допоміг повернути кошти в державу, отримає 10 % від суми вкраденого.

У 2016 році уряд Володимира Гройсмана розпочав грандіозне будівництво першої в Україні бетонної автодороги Н-31 Дніпро — Решетилівка. Більша частина цієї дороги проходить через весь Кобеляцький район з півночі на південь. Будівництво дуже вартісне — один кілометр дороги коштує від 120 до 160 мільйонів гривень. Майже 50 % вартості дороги складає будівництво основи, для якої субпідрядні організації використовують мінеральний ґрунт (глину та пісок). Згідно законів України, цей ґрунт повинен закуповуватись у офіційних кар’єрах, що й робиться «на папері». Вартість однієї тонни глини з доставкою до будівельного майданчика становить 240 гривень.

Але так уже сталося, що будівельні фірми «Альтком», «Ростдорстрой» та «Онур» вирішили заробити трішки більше. Вони не купували мінеральний ґрунт у офіційних кар’єрах, не привозили його з Горішніх Плавнів, а крали в громад Кобеляцького району, відкривши незаконні кар’єри в селах Ганжівка, Бутенки, Дрижина Гребля та Марківка.

Я не міг стояти осторонь і мовчки спостерігати, як розкрадаються кошти держави. Лише протягом 2018‑го року я більше 200 разів викликав поліцію та писав заяви про вчинення злочину. Протягом трьох років уся інформація, яка стосується крадіжки глини, збиралась, знімалась на відеокамеру та документувалась. По моїх заявах були порушені десятки кримінальних справ, які в 2018 році об’єднали в три великих багатотомних провадження, були пораховані екологічні та матеріальні збитки, завдані громадам Кобеляцького району. Єдине, що залишилось непорахованим — це велика кількість глини, вкрадена фірмою «Ростдорстрой» у 2019 році в Марківці. Цей ресурс зберігається у вигляді величезних курганів на території Бутенок і кожен може озброїтись «метрівкою», поміряти і підрахувати кількість вкраденого.

Я вірю президенту Володимиру Зеленському. Він хлопець з криворіжських нетрів, де слідують правилу «пацан сказав — пацан зробив». У зв’язку з цим і всім написаним раніше та щоб не було різних пересудів, повідомляю:

Я, Гунжель Павло, зобов’язуюсь усі преміальні кошти, які мені пообіцяв дати Президент України Володимир Зеленський, підписавши закон №1010 (а це сума в 40–50 мільйонів гривень) передати на розвиток медицини в Кобеляцькому районі. Я вважаю, що ці гроші, отримані від крадіжки ресурсів громади, повинні належати всім жителям громади, а не особисто мені, я їх просто поверну людям.

P. S. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук оголосив 2020‑й роком доріг та грандіозних будівництв. У планах уряду в 2020 році добудувати дорогу Н-31 Дніпро — Решетилівка. На це будуть виділені всі необхідні кошти. Отже, робота закипить і будівельні фірми будуть ще інтенсивніше красти глину й пісок. Так що долучайтеся — «зробимо їх разом»!


Автор: Павло Гунжель, громадський діяч

15 січня 2020, 09:19 | Кобеляки | Політика


1. Pepsi / 15 січня 2020, 11:59
Павло Гунжель, я кожного разу читаю Вас і згадую як Ви часами сидите з Дорошом. Сідаєте і давай, розповідаєте за всих і вся. Ви маєте щось з цього? Ні, то Ви дурак, а якщо Так, то ви розумніший від тих про кого Ви розповідаєте. Для мене Ви шістка Дороша, яка просто вміє писати і бачити з кого можна потягнути. Заробляти можна і не так. Подумайте.
P.S. за міст - Дякую!
2. Lion2020 / 15 січня 2020, 17:26
Ну і що ж з тими трьома багатотомними провадженнями?!
Чергові вітряки під процесуальним керівництвом..!
І все закінчиться холостими пострілом!!!

Змінено 15.01.2020, 17:31
3. Slavko / 16 січня 2020, 23:03
"Я вірю президенту Володимиру Зе" ...
а я в нло
4. Ltava / 17 січня 2020, 10:28
Шарікови не закінчаться ніколи :((
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації