Селищний голова Геннадій Сумський ділиться планами на 2020 рік. У селищі мають оновити центральну площу та відкрити бібліотеку, яка стане справжнім культурним центром Царичанки.
Геннадій Сумський розповів редакції «ЕХО», що зараз керівництво громади активно готує документи для отримання коштів, що будуть направлені на реконструкцію центральної площі селища. Гроші мають надійти із обласного бюджету. Вартість проекту — близько десяти мільйонів гривень.
Окрім того, селищна влада має намір створити для жителів громади оновлений культурний центр. Головним елементом у ньому буде бібліотека. Геннадій Сумський пояснює:
— Це вже не буде звичайне книгосховище у звичному для багатьох розумінні. Так, звичайно, книги будуть збережені, намагатимемося і збільшити їх кількість. Окрім того, усі бажаючі матимуть можливість читати книги в електронному форматі. Але згідно із задумом, новий об’єкт буде багатофункціональним, це буде більше, ніж звична бібліотека. Маємо намір створити місце, де можна буде проводити різноманітні культурно-просвітницькі, бізнесові та туристичні зустрічі і заходи.
У будівлі, яку планують відреставрувати, уже працює місцевий центр із надання адміністративних послуг. Після завершення робіт поряд сусідитимуть бібліотека, музей та коворкінг–центр.
Що таке коворкінг?
Коворкінг (англ. Co-working — спільно працювати) у широкому сенсі — це модель організації роботи людей, найчастіше фрилансерів, із різним типом зайнятості в єдиному робочому просторі; у вузькому — колективний офіс.
У 2005 році молодий програміст Бред Ньюберг у процесі свого кар’єрного зростання зіткнувся із сучасною та актуальною проблемою вибору. «Зараз мій вибір — або офісна робота з її визначеністю та спілкуванням із співробітниками, або фриланс із його свободою і незалежністю. Але чому я не можу отримати і те, й інше?
— Став розмірковувати він — і поєднав обидва варіанти. Взявши в оренду велике приміщення в офісній будівлі, він запропонував використовувати його для роботи таким самим «вільним художникам», як він сам. Нову схему організації робочих місць він назвав Коворкінг.
Роман Кудрявцев, працівник відділу економічного розвитку та інвестицій Царичанської громади, паралельно опікується молодіжною радою, що створена в селищі. Роман пояснює:
— У бібліотеці всі бажаючі зможуть не лише читати різну літературу. У коворкінг-центрі проводитимуть зустрічі, наради, семінари. Там збиратимуться фермери, представники бізнесу, котрі працюють у селищі, люди, які займаються мистецтвом. Проводитимемо і демонстрацію кінофільмів. У нас у Царичанці та навколишніх селах уже був подібний успішний досвід. У рамках проекту Арт Хаус Траффік ми на великому екрані демонстрували ліцензійні кінострічки. Особливим успіхом ця акція користувалася в селах, де люди забули, а деякі й не бачили кіно на великому екрані.
Фінансування проекту, задуманого селищною владою, буде проводитися за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Американці виділять близько 600 тисяч гривень на придбання різного обладнання. Загальна ж вартість проекту — майже чотири мільйони гривень.