Пацієнти, які можуть розраховувати на здешевлення потрібних їм медикаментів, отримують їх за так званими електронними рецептами. А ось у хворих на цукровий діабет першого типу є привід для занепокоєння. Грошей на інсулін знову не вистачає.
Любов Коломієць, головний лікар Кобеляцького центру ПМСД, розповіла, що із кожним роком збільшується кількість аптечних закладів, які співпрацюють з медиками за державною програмою «Доступні ліки». Якщо спочатку програми реімбурсації в Кобеляках безкоштовні або дешевші медикаменти можна було отримувати лише в комунальній аптеці № 146 «Полтавафарм», то згодом у роботу активно увімкнулися і комерційні структури. Мабуть, бізнесмени упевнилися, що держава виконує свої зобов’язання, вчасно виплачуючи своєрідну дотацію на здешевлення медикаментів. Любов Коломієць підтверджує:
— Гроші за цією програмою через ПМСД не проходять. Їх Нацслужба охорони здоров’я направляє прямо на аптеки, згідно із електронними рецептами. Тому мені зараз навіть невідомо, скільки держава перерахувала. Але власники аптек розповідають, що затримка із бюджетними виплатами мала місце лише наприкінці грудня минулого року. Але це звична ситуація, коли закінчується бюджетний рік і банки та інші фінустанови не проводять проплати. Почався рік новий і гроші пішли в нормальному режимі.
Головний лікар розповіла, що в Кобеляках здешевлені за рахунок державних коштів медикаменти можна отримати в комунальній аптеці №146, комерційних аптеках «Малина», «Челсі +», «Гелаксі», «Аптека оптових цін». Незабаром за програмою реімбурсації почнуть працювати ще два аптечних заклади. Так що в місті проблем із отриманням доступних ліків немає. У селах ситуація набагато гірша. Лише в Біликах за програмою працюють філії комунальної аптеки № 146 та «Гелаксі». Жителям інших населених пунктів доводиться їздити в райцентр.