Розмір податкової соціальної пільги змінився

Розмір податкової соціальної пільги змінився

Механізм реалізації права на отримання пільг, залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги, згідно із законодавством, визначає Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою КМУ від 4 червня 2015 року №389 (із змінами).

Відповідно до Порядку, у разі, коли середньомісячний сукупний доход сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом 12 місяців з місяця визначення відповідного права. Термін визначення права з урахуванням рівня доходу (за друге півріччя 2018 року) на користування пільгами для непрацюючих пенсіонерів, а саме: пільгових категорій «діти війни», «учасник війни», «сільський педагог на пенсії», «сільський медик на пенсії», «сільський бібліотекар на пенсії», «сільський працівник культури на пенсії», закінчився 31 грудня 2019 року.

З 1 січня змінився розмір податкової соціальної пільги з 2690 на 2940 гривень.

Управлінням соціального захисту населення Кобеляцької райдержадміністрації проведено автоматизований розрахунок із визначення права пільговиків на отримання пільг без звернення пільговика на наступні 12 місяців з 1 січня 2020 року, до сукупного доходу сім’ї яких входять лише пенсії та соціальна допомога і сім’я яких складається лише з непрацездатних осіб.

Розрахунок проведено по 2975 пільговиках з числа непрацюючих пенсіонерів. Подовжено дію пільг 2812 пільговикам. Відновлено пільги з 1 січня цього року 11 пільговикам. Закриті пільги із 1 січня 108 особам, у яких «дохід перевищує податкову соціальну пільгу», та 44 пільговикам, у яких «недостатньо даних для розрахунку» (недостатньо даних про доходи за період з липня по грудень 2019 року). Це стосується і пенсіонерів, які користуються субсидією (на період користування субсидією пільги не нараховуються).

Громадянам, у яких закриті пільги, у зв’язку з тим, що «дохід перевищує податкову соціальну пільгу», рекомендуємо звернутися за призначенням житлової субсидії. Пільговикам, яким відмінили допомогу через те, що в них «недостатньо даних для розрахунку», необхідно терміново подати дані про доходи за період з липня по грудень 2019 року.


Автор: Ірина БОЖКО, начальник відділу ведення персоніфікованого обліку одержувачів пільг

6 лютого, 09:07 | Полтавщина | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації