Швидше і безпечніше. Яким буде дорожнє будівництво у 2020-му?

Швидше і безпечніше. Яким буде дорожнє будівництво у 2020-му?

У перший день весни в Україні стартує найбільша в історії програма дорожнього будівництва. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук анонсував, що цього року залучать рекордний бюджет дорожнього фонду, проведуть серйозні кадрові зміни і запропонують нові технологічні рішення. Які траси у пріоритеті і до чого тут «великі дані», розповідають експерти Центру громадського моніторингу та контролю.

 

Плани на сезон

Минулого року в Україні відремонтували близько 2 тисяч км державних і місцевих доріг. Попри цей непоганий показник, 90% український доріг все ще знаходяться у незадовільному стані. Тож в уряді вирішили – слід підвищувати темп.

Амбітна мета цього року – оновити 6,5 тисяч доріг: 4 тисячі км державного значення і 2,5 тисячі км місцевого. Всього на відновлення українських доріг залучать близько 113 млрд грн. Основні джерела фінансування: дорожній фонд (30 млрд грн), кредити під держгарантії (20 млрд грн) і додаткове фінансування (35 млрд грн). Ще 4,3 млрд грн – це гроші міжнародних фінансових партнерів на кшталт ЄБРР, і 22,1 млрд –  муніципальних бюджетів.

Серед головних пріоритетів: будівництво об’їзних та швидкісних трас, реконструкція мостів. Цього року почнуть будувати Запорізький міст, реконструюють Варварівський розвідний міст у Миколаєві та підготують проєктну документацію для Кременчуцького.

У планах збудувати 9 об’їзних шляхів протяжністю 101,5 км. Дороги дозволятимуть рух зі швидкістю 110-130 км/год, матимуть не менш ніж по дві смуги в один бік із роздільною смугою, яка виключає можливість лобових зіткнень із зустрічними автомобілями. Цього року до 4-х смуг розширять траси:  Лубни – Полтава, Решетилівка – Дніпро, Ковель – українсько-польський кордон. В Укравтодорі прогнозують, що подорож з Києва у Дніпро пришвидшиться більше ніж на дві години і триватиме 4,5 години.

Експерти кажуть, що за належної організації робіт та контролю навіть такі амбіційні плани можуть стати реальністю. Свідченням цього є траса Маріуполь –Запоріжжя, яка стала першим великим будівництвом уряду Олексія Гончарука і була реконструйована рекордними темпами.

«За 3 місяці побудували 130 кілометрів дуже важливої траси Запоріжжя – Маріуполь. Якщо всі дороги ми будемо так будувати в країні, ми встигнемо за 4 роки побудувати найважливіші траси нашої країни. Ми об’єднаємо країну – не тільки всіх людей, а й інфраструктуру»,  – зауважив президент Володимир Зеленський на відкритті реконструйованої ділянки траси.

 

Безпека і контроль

Окрема частина роботи – це підвищення безпеки на дорогах. Адже Україна традиційно входить у десятку країн Європи з найбільшою смертністю у ДТП.

«На 2020 рік найбільша цифра на безпекову складову – 3,2 млрд грн, і ми плануємо повністю ці гроші використати на заходи, які дозволять зменшити аварійність», – каже міністр інфраструктури Владислав Криклій 

Гроші підуть на 35 кільцевих розв'язок, 20 різнорівневих пішохідних переходів, 500 пішохідних переходів у аварійних місцях та ліквідацію 16 ділянок з найбільшою кількістю ДТП. За словами Криклія, ключова ціль – зниження аварійності на 30%. Також планують побудувати якісні дороги до опорних шкіл та медичних закладів у регіонах.

Крім цього, всі дороги цього року будуватимуться за новими стандартами. У жовтні Верховна Рада ухвалила законопроект, який передбачає аудит безпеки на всіх етапах: планування, будівництво доріг, введення в експлуатацію.

«ЄБРР та Світовий банк завжди наймають незалежного консультанта, який здійснює технічний нагляд на всіх етапах будівництва. Ми впроваджуємо те саме при будівництві доріг за бюджетні кошти. Буде працювати незалежний технагляд. Ці компанії матимуть юридичну відповідальність, і їхні спеціалісти будуть повністю супроводжувати проєкти будівництва», – запевняє очільник Укравтодору Олександр Кубраков.

В уряді кажуть, що зміни чекають і на кадрову політику у дорожній сфері. Зокрема, вже оновлено 70% керівного складу в регіональних підрозділах Служб автомобільних доріг України, впроваджуються КРI для менеджерів всіх рівнів.

 

«Великі дані» у дорожньому будівництві

Укравтодор обіцяє нові підходи в роботі: оптимізацію закупівельного процесу, впровадження типової тендерної документації, інформатизацію процесів та боротьбу з перевантаженням за допомогою використання сучасних технологій.

Очільник Укравтодору пояснює: «На всіх проєктах, що будуватимуться цього року, ми на рівні проєктної документації запроваджуємо обов’язкове встановлення системи Weigh in motion. Немає сенсу будувати дорогу, якщо вона впродовж двох років буде знищена вантажівками, які їдуть в порт».

Йдеться систему датчиків, які автоматично вимірюють вагу та параметри вантажівки, після чого дані мають передаватися інспекторам. Переваги такої системи – охоплення 100% вантажних авто на дорогах, відсутність потреби у зупинці, виключення людського фактору, а отже,  корупційних ризиків.

За словами керівника Укравтодору, наразі вони співпрацюють з компанією «Київстар», яка допомагає збирати «великі дані» (big data) щодо дорожнього трафіку. Ця інформація допоможе розуміти розмір трафіку та пасажиропотоку на певних ділянках доріг. Проєкти з обміну даними ініційовані також із навігатором Waze, через який за 1,5 місяці Укравтодор отримав 54 тис. звернень.

В уряді кажуть, що головне завдання у новому дорожньому сезоні – змінити підхід до будівництва. Що з цього вийде, можна буде побачити вже за кілька місяців.


17 лютого, 16:25 | Полтавщина | Суспільство


1. vov / 17 лютого, 20:22
«КобИляки» на інфографіці. Цікаво так і догоги, мости, розвязки будуватимуть, як цю інфографіку робили?
2. Ltava / 17 лютого, 20:30
1.vov
««КобИляки» на інфографіці. »


БРАВО !!!!!!!!!! Я сам ОФІГЕЛ !!!!!!!!! Ото такі і роботи будуть :))))))))0
3. Rety / 18 лютого, 08:09
Можна ще Лошадіновка або Кобилоград назвати
4. Ltava / 18 лютого, 11:49
3.Rety
«Можна ще Лошадіновка або Кобилоград назвати
»


І якість дороги як для кобил :))))))))))))))
5. vov / 18 лютого, 18:30
2.Ltava
«1.vov
««КобИляки» на інфографіці. »

БРАВО !!!!!!!!!! Я сам ОФІГЕЛ !!!!!!!!! Ото такі і роботи будуть :))))))))0
»

То виявилася не офіційна інфографіка Міністерства інфраструктури України, а "Центру громадського моніторингу і контролю".
6. Ltava / 18 лютого, 18:42
5.vov
«То виявилася не офіційна інфографіка Міністерства інфраструктури України»


ФУУУУУУУУУУУУ!! А то я розпериживався :))
7. vov / 18 лютого, 19:56
6.Ltava
«ФУУУУУУУУУУУУ!! А то я розпериживався :))»


Дороги і інфраструктура врятовані)
8. Admin / 19 лютого, 16:45
За нашим запитом «Центр громадського моніторингу і контролю» виправили помилку на карті і вибачились за помилку.
Зображення замінене
9. Ltava / 20 лютого, 06:36
8.Admin
« вибачились за помилку.
Зображення замінене»


Вибаченя опублікували ?:))
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації