Увечері 19 лютого серед мешканців Нових Санжар почала ширитися інформація про те, що в місцевий медичний центр мають доставити українців, вивезених із китайської провінції Хубей. Подія повинна відбутися наступного дня.
Дізнавшись цю новину, кілька десятків жителів Новосанжарської та сусідньої Лелюхівської громади зібралися біля медичного центру. Серед них були і посадовці селищної ради. Зокрема, голова громади Інна Коба та її заступник Валентин Івашина.
Валентин Івашина так прокоментував подію:
— Хоча місцева влада і не отримала офіційної інформації про можливе карантинне заселення людей, які перебували на території розповсюдження коронавірусу, люди зібралися, щоб убезпечити себе і свої сім’ї від інфікування. Адже розповсюдження вірусі стане можливим, якщо в нас розмістять згаданих громадян. При цьому всьому ми чудово розуміємо, що цей медичний центр перебуває в межах населеного пункту. Немає достовірної інформації, кого мають привезти на карантин. Рішення громади — не допускати в санаторій нікого з евакуйованих. Населення висловлює свій протест.
В'їзди в Нові Санжари та Лелюхівку заблокували місцеві автомобілісти. Близько двох десятків автівок, деякі з причепами, припарковані по обидві сторони автодороги, що веде в селище від траси М-22 Полтава — Олександрія.
Також неподалік в’їзду на території медичного центру знаходиться екскаватор, яким, напевно, при необхідності перекриють дорогу.
Про що розповідають новосанжарці
— На територію медичного центру заїхали представники Нацгвардії в повному екіпіруванні. Вони тримають всередині установи персонал. Напередодні всі громадяни, які проходили лікування в медцентрі, покинули заклад.
— Керівник медичного центру Олександр Блінов 19 лютого написав заяву на звільнення.
— Начальник Новосанжарського відділення поліції Сергій Пархоменко заявляє, що йому не відомо про солдатів Нацгвардії, які увечері прибули в медичний центр, щоб зустріти евакуйованих із Китаю.
Усі евакуйовані — здорові
19 лютого видання «Українська правда» на власному сайті розмістило публікацію під назвою «Усі заявлені на евакуацію з Уханя виявилися здоровими».
У ній сказано, що заявлені 48 громадян України, а також 29 іноземців, які прибули на евакуацію з Китаю, пройшли перевірку на наявність коронавірусу і виявилися здоровими.
Держсекретар Міністерства закордонних справ Андрій Заяць повідомив:
"На посадку з'явилися всі 48 громадян України і 29 іноземних громадян: вісім — Аргентини, п'ять — Домінікани, п'ять — Еквадору, чотири — Сальвадора, по два — Казахстану і Коста-Ріки".
Також летітимуть по одному громадянину з Ізраїлю, Чорногорії та Панами.
За словами заступника міністра охорони здоров’я Дмитра Коваля, "усі пасажири вже пройшли паспортні, митні та інші процедури, по проходженню двох кордонів всі є здоровими".
За словами Заяця, громадяни Казахстану покинуть борт при посадці в Алмати. Там же зміниться екіпаж рейсу.
Літак прилетить в Україну в четвер о 8 ранку. При цьому аеропорт і 4 місця обсервації евакуйованих з Ухань українців і іноземців влада не називає.
Згодом у МОЗ відзначили, що на борт не пустили 4 особи із 77 заявлених:
«На етапі огляду китайськими медиками не допущено на борт 4 людини: 3 з них українці та 1 — іноземка. Після цього українські фахівці, медики, які супроводжують цей рейс, провели додатково фінальний огляд. Всього на борт допущено 73 людини. Ті, кого не було допущено до евакуації, знаходяться під наглядом китайських лікарів та перебувають на постійному зв'язку з консульською службою».