Візит посадовців з Полтави анонсував радник прем’єр-міністра України Антон Турупалов.
26 лютого о 10 ранку жителі Кобеляцького району перекрили дорогу Н-31 Дніпро — Решетилівка. Акція проходила в Кобеляках, неподалік мосту через річку Ворскла.
Один із організаторів розповів, що акція направлена не проти продажу землі, а за її повернення жителям Шенгурів та інших населених пунктів району.
Зі слів протестувальників, вони по кілька років не можуть оформити земельні ділянки за межами населених пунктів, які отримали під городництво. Документи виготовлені, але обласний Держгеокадастр постійно повертає їх на доопрацювання. Тим часом дозволи на ці земельні ділянки отримують жителі інших областей, прикриваючись військовими.
У зв’язку з цим у Кобеляки приїхали радник прем’єр-міністра України Антон Турупалов та народний депутат Костянтин Касай. Вони провели нараду з головами сільських рад, депутатами райради і учасниками акції.
Пояснення надав Антон Турупалов:
— Ми приїхали поговорити стосовно питання видачі земель атовцяв з інших областей на території Кобеляцького району. Дізнавшись про ситуацію, я повідомив голову держгеокадастру України Дениса Башлака. Він одразу зв’язався з обласним керівництвом ДГК. Голова райдержадміністрації більш детальніше пояснив суть проблеми і ми вирішили наступне. Голова обласного ДГК найближчим часом, упродовж тижня, має провести в Кобеляках виїзне засідання. Ситуація, коли районний кадастр повідомляє область про фактичних землекористувачів, а ця інформація не враховується областю, має бути припинена.
Тобто, ви всі знаєте про землі соцсфери, люди фактично нею користуються, а потім дізнаються, що на цю землю змінилося право власності. Це — неприпустимо. У сільських радах є поземельні книги. Ви маєте право давати довідку про фактичне землекористування громадянами. Відповідні довідки підтверджують користування громадянами земельними ділянками.
Проблема в тому, що в державному земельному кадастрі ці відомості відсутні.
Щодо атовців. Я думаю, що це справедливо, коли люди, які перебувають на війні, отримують від держави преференції. Зокрема, у вигляді землі. Але зловживати цим не треба. Коли мова йде про фактичний перерозподіл землі через якісь схеми — це неприпустимо.
Прошу вас контролювати подібні випадки. Через вашу дієву позицію я тут. Та дорогу перекривати не обов’язково. Є районне керівництво, є народний депутат. Інформуйте їх.
На нараді з представниками обласного ДГК розберіть ці питання. Місцеві люди не повинні чекати роками на документи.