Минулого тижня на сайті Полтавської облдержадміністрації з‘явився документ під назвою Перспективний план формування територій громад області. У ньому вказано, що в Кобеляцькому районі планується створити дві громади: Кобеляцьку та Озерянську. До складу першої мають увійти 19 сільських, міська і селищна ради.
Своє невдоволення Перспективним планом спочатку висловили представники Бутенківської громади, яка була створена ще в жовтні 2017 року. За ними про небажання об’єднуватися з Кобеляками заявили працівники Білицької селищної ради. Оскільки вони сподівалися, що буде сформована Білицька громада, куди, крім селища, входитимуть Жуківська, Червоноквітівська і Чорбівська сільські ради. Головний аргумент — усі доходити витрачатимуться на місто, а створена роками інфраструктура на місцях занепаде. Та в обласній ОДА їм дали чітко зрозуміти, що для добровільного об’єднання і формування спроможних громад відводилося кілька років. І цей час вичерпаний.
У понеділок, 2 березня, відбулась сесія Білицької селищної ради. На ній був присутній депутат із Бутенок Павло Гунжель. Він заявив перед присутніми, що Білицька громада має право на існування, озвучив цифри бюджету майбутньої ОТГ і порадив біличанам перейти до активних дій. На думку Гунжеля, краще за все вийти на мирну акцію і зупинити рух транспорту на автодорозі. Адже немає часу на балаканини, так як до кінця тижня Перспективний план передадуть на затвердження в Київ.
Селищний голова Юрій Латиш домовився з депутатами зібрати місцевих жителів на сходку в селищному будинку культури і запросити туди народного депутата Костянтина Касая, представників облдержадміністрації, аби заявити про своє бажання створити громаду.
Через два дні, 4 березня, сходка відбулася. Приїхав до біличан лише Павло Гунжель. Нардеп повідомив, що знаходиться в Києві на сесії, обласні посадовці, депутати обласної та районної рад не з’явилися.
Юрій Латиш повідомив, що зробили працівники селищної ради для створення громади. Далі виступили бажаючі, серед яких був і Павло Гунжель.
Зі слів Гунжеля, до нього звернулися жителі Біликів, Червоних Квітів і Чорбівки, аби той допоміг відстояти громаду. Він виступив зі схожою промовою, яку виголошував на сесії. Бутенківський депутат запропонував у четвер вранці перекрити рух транспорту на автодорозі Полтава — Олександрія, якою має якраз проїжджати Президент Володимир Зеленський, щоб озвучити йому свою позицію.
Більшість присутніх не підтримали пропозицію Павла Гунжеля. Та все ж кілька активістів вирішили влаштувати мирну акцію на автодорозі. Із точним місцем перекриття не визначились. Скоріше за все, це буде Дрижина Гребля, Малий Кобелячок або Нові Санжари, так як у межах цих населених пунктів є пішохідні переходи.
Більш помірковані біличани вирішили домовитись про зустріч із нардепом, орієнтовно на вівторок чи середу наступного тижня, та запропонувати Бутенківській ОТГ об’єднатися з Біликами в одну громаду.
Звернення передали Президенту
У четвер, 5 березня, біличани побували в Нових Санжарах. Зі слів селищного голови Юрія Латиша, там вони мали зустрітися з Президентом Володимиром Зеленським. Зустріч їм обіцяли організувати працівники Кобеляцького райвідділу поліції. Та поспілкуватися із Зеленським біличанам не вдалося. Тому вони передали його помічникам звернення, де вказали своє бачення щодо доцільності створення Білицької громади.
Також звернення Президенту привезла в Нові Санжари світлогірський сільський голова Тамара Гординська.