Квіти на клумбах селища саджають із 2012 року.
Не дивлячись на карантин, працівники комунальних служб Новосанжарської селищної ради продовжують займатися благоустроєм населених пунктів громади. У березні й квітні вони висадили на клумбах селища 1000 кущів троян. Білі, жовті, червоні та помаранчеві квіти придбані за рахунок місцевого бюджету. Закупили троянди в Мачухах. Вартість одного куща становить від 40 до 50 гривень.
Перед посадкою працівники відділу благоустрою сортують квіти за кольорами.
Озеленювач Ганна Чигринець ділиться технологією висадження квітів:
— Ми беремо розу, саджаємо корінням униз, прикидаємо трохи земелькою і придавлюємо ніжкою. Потім, коли заллють водою, поливаємо ще. Щоб не дуже висихала вода. І фарбуємо, щоб не їли шкідники. Якщо взяти із ста штук, то 5–6 можуть не прийнятися. А так приймаються всі.
Її колега Олена Бондаренко пояснює, що висаджені кущі будуть поливатися щодня, аж доки квіти не приймуться. Узагалі, кожну клумбу поливають кілька разів на тиждень. Перед зимою квіти обрізають до 40–50 сантиметрів, на них нагортають землю, аби троянди не пропали. Весною їх розгортають і поливають.
— Оскільки клумб у селищі багато, то новопридбані кущі досаджували на кожну з них. Деякі квіти пропали, деякі люди викопали. Також цього року створили дві нові клумби — біля військкомату і на площі Коваленка, — говорить інспектор з благоустрою Ірина Корнієнко.
Озеленювачі розповідають, що троянди в Нових Санжарах почали висаджувати в 2012‑му. Цього року висадили двадцяту тисячу кущів.
«Мінька» отримала нове покриття
Нагадаємо, що наприкінці вересня 2019 року в обласній раді відбулося засідання комісії з питань бюджету та управління майном. На зібранні присутні вирішували, як використати зекономлені кошти, що залишились після придбання спортивного інвентарю.
Тоді перед присутніми виступив начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький, який розповів, що після проведення торгів із закупівлі покриття для міні-футбольних полів та елементів для антивандальних майданчиків, зекономити майже 7,7 мільйона гривень. За ці кошти можна додатково придбати штучне покриття розміром 44 х 64 метри та 7 покриттів 22 х 42.
До переліку спортивних споруд, де мають змінити штучне покриття, увійшов і спортмайданчик Новосанжарської школи, що знаходиться по вулиці Центральна, 41.
Минулого тижня Борис Федоренко, начальник Відділу соцзахисту населення, сім’ї, молоді та спорту Новосанжарської селищної ради, повідомив на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук, що 8 квітня почалися роботи з підготовки до нового міні-футбольного сезону. Відповідно до обласної програми і рішення облради, селище отримало нове покриття для спортмайданчика. Селищна рада на одній із останніх сесій для заміни штучного покриття виділила 50 тисяч гривень.
Раніше Борис Федоренко розповідав кореспондентам «ЕХО», що спортивний майданчик біля школи відкритий у 2008 році. І покриття потребувало заміни. Покриття мали придбати раніше. Та участь у обласній програмі ускладнював той факт, що школа переходила з підпорядкування районної ради в селищну.