Тенденція подорожувати іншими країнами та пізнавати їх культуру росте з кожним роком. За підрахунками всесвітньої туристичної організації в минулому році статус туриста отримало біля 1,5 мільярда чоловік. Всі ці люди провели свій чудовий відпочинок в якомусь затишному місці і серед наших громадян було чимало подорожуючих.
Спеціалісти у сфері туризму наперебій запевняють, що ця сфера буде розвиватися з кожним роком. Переповнені напрями будуть намагатися розвантажувати шляхом удосконалення старих, або відкриття нових туристичних осередків. Тож сьогодні поговоримо про теперішню ситуацію, можливість розширення горизонтів та плани на розвиток туристичної сфери.
Поточна ситуація в світі
Наразі туристичні фірми повністю припинили свою роботу через поширення вірусу COVID-19 та введення карантину, і переживуть його далеко не всі. Туристичні оператори ризикують стати банкрутами особливо ті, котрі не встигли вирішити проблемні питання зі своїми туристами та повернути їм гроші за оплачені, але зірвані поїздки. Цей період є складним навіть для сильних компаній, наприклад, представник агентства подорожей Otpusk.in.ua Тетяна розповідає, що відвідуваність сайту впала в 8 разів через карантин, але з завершенням обмежень тенденція до подорожей поступово відновиться.
Навіть якщо карантин завершиться в кінці квітня, повністю відновити працеспроможність туристичної сфери можна буде лише не раніше червня. Але не дивлячись ні на що, кожен сподівається на краще. Туристи також ж розумінням поставилися до ситуації і йдуть назустріч фірмам, переносячи подорож на нову дату за фіксованою ціною. Деякі компанії навіть дозволили змінювати країну туру, тривалість подорожі та готель. Строки повернення до попереднього режиму роботи залежать від того, скільки знадобиться індустрії для відновлення. Сподіваємось на краще та неустанно стежимо за поточною ситуацією в Україні і світі.
Напрями розвитку туристичної сфери
Спеціалісти запевняють, що активно будуть розвиватися курорти Азії, зокрема Тибет, Бутан, Індонезія. По-новому зможе розкрити свій потенціал Японія, особливо в напрямку гастрономічного туризму. Також буде значний приріст туристів до Бразилії, Мексики та Колумбії. Мандрівники поки що недооцінюють потенціал багатьох міст, наприклад, Чилі може обслуговувати за курортний сезон до 15 мільйонів туристів, а подорожує туди максимум чотири мільйони.
Гастрономічний туризм не так давно почав набирати популярність, але його перевага в тому, що можна успішно поєднати культурну складову, перегляд визначних місць і красивої природи з місцевою їжею. В найближчому майбутньому готелі будуть активно шукати індивідуальний підхід до гостей та старатись задовольнити потреби кожного. Мандрівники воліють побачити якомога більше, тому найближчі роки оглядові екскурсійні тури, що охоплюють одразу декілька країн, не будуть втрачати своєї популярності.
Які приводи для подорожей очікують в 2020 році
Подорож в нову країну можна буде підкреслити якоюсь яскравою подією, а на 2020 рік заплановано чимало художніх виставок, проектів та відомих спортивних заходів. Наприклад, в Дубаї планується відкриття самого високого оглядового колеса в усьому світі до кінця цього року. На цей же період заплановано відкриття Музею Майбутнього, в якому будуть представленні інноваційні експонати у сфері науки.
Якщо ви давно планували подорож в Лондон, то цей рік можна назвати найбільш вдалим часом для подорожей. Не дивлячись на те, що перед подорожжю обов’язково треба отримати візу, виставка британського основоположника поп-арту Енді Уорхола однозначно вартує того, аби тут побувати. Крім того до 14.06.2020 буде тривати виставка Тиціану в Лондонській Національній галереї.
В будь-якому разі найближчі роки туризм буде лиш розвиватися, а подорожуючим буде надана чудова можливість розширити свої горизонти. Тільки до кінця цього року при умові зняття карантинних обмежень є можливість відвідати олімпіаду в Токіо, чемпіонат світу по футболу в Катарі та багато чого іншого.