Вхід | Реєстрація

Батьки, ставайте в чергу!

Відтепер медики оглядатимуть школярів не в учбових закладах, а у поліклініках. Причому явитись туди школярі мають із батьками. Останнім потрібно запастись терпінням, бо літо – час відпусток, можливо, доведеться постояти в черзі до лікарів..
Міносвіти запровадило «ноу-хау» – якщо раніше медики йшли до шкіл оглядати учнів, то тепер школярі йтимуть до поліклінік, причому – разом із батьками. На Полтавщині ж запровадили додаткове правило: видали наказ, за яким медогляд проводитиметься лише влітку.
Більшість учнів має відвідати лише свого дільничного лікаря. Він проведе так звану пробу  Руф’є: школяра попрохають поприсідати та поміряють пульс. Ця проба дозволить визначити, чи можна учню займатись на уроках фізкультури «по-повній». Бо після смертей на уроках, що мали місце в Україні, до здоров’я учнів та фізнавантажень ставляться прискіпливіше. Якщо педіатр після проби запідозрить щось недобре, відправить учня до інших спеціалістів.  І вони вже вирішуватимуть чи записувати дитину до спецгрупи. Не оминуть поглибленого медогляду й учні, що переходять до п’ятих, дев’ятих класів, а також майбутні одинадцятикласниці.
– На поглиблений огляд дитина обов’язково має прийти з кимось із батьків. Вони заповнять анкету, отримають довідку про результати огляду, знайомляться із нею, а вже потім передадуть її медпрацівнику школи. Таким чином не буде якогось витоку інформації щодо стану здоров’я дитини, та й батьки володітимуть ситуацією. Огляд буде проводитись у червні-липні, складають відповідні графіки по школах, по класах. Якщо ж батьки не зможуть прийти із дитиною у призначений час, вони зможуть зробити це у серпні, – пояснює Геннадій МОСКАЛИК, начальник міську правління освіти.
Тож батькам варто заздалегідь поцікавитись, коли їм час йти із дитиною на медогляд. І відпроситись на роботі та приготуватись вистояти у черзі до лікарів. Особливі ж черги, швидше за все, будуть до педіатрів. Улітку ці лікарі потрібні і в оздоровчих таборах, і на медоглядах, і взагалі, літо – час відпусток. Над тим, як задовольнити всіх, зараз міркують в управлінні охорони здоров’я. Обіцяють, що розкажуть, як воно буде, коли все утрясеться.

Не був у лікаря – атестат не отримав

Найбільше не пощастить дітям, батьки яких не знайдуть час піти з дитиною до лікаря. Адже без медогляду дитина не зможе отримувати оцінки з фізкультури. До занять її допустять, а от активного навантаження не дадуть. І якщо тим, хто має довідку про спец- групу, у атестаті поставлять «залік», то дітей що не були у медиків, взагалі  не атестують із цього предмету. А, значить, учень не зможе перейти до іншого класу чи закінчити школу.
Це може стати проблемою для дітей, у яких батьки вічно заклопотані, або просто «закинули» виховання дитини. У міськуправлінні освіти зазначають, можливо, на простий огляд, до дільничного лікаря на пробу Руф’є можна буде потрапити без батьків, однак це вже на місці вирішуватиме сам педіатр. А от до поглибленого огляду без супроводу старших не допустять. – Якщо батьки не знайдуть час прийти із дитиною на огляд протягом трьох місяців, це вже питання щодо виконання ними своїх батьківських обов’язків, – додає пан МОСКАЛИК.

Автор: Виктория Мудрая, www.telegraf.in.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
7 березня 2010, 19:05 | Кременчук | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації