Вхід | Реєстрація

Історія Катерини Тернової: приклад того, як убиває коронавірус

Історія Катерини Тернової: приклад того, як убиває коронавірус

Із кожним днем стає все більше й більше доказів того, що непродумані і хаотичні дії української влади із введенням загального маскараду під виглядом карантину завдають суспільству набагато більше шкоди, аніж сам COVID-19.

Усі ми знаємо, що з 13 березня в Україні триває карантин, оголошений у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції. Карантинні заходи у вітчизняному варіанті супроводжуються безпрецедентними обмежувальними і заборонними заходами, припиненням діяльності практично у всіх сферах суспільного життя. Закриті навчальні заклади, припинена торгівля, не працюють тисячі, якщо не десятки тисяч великих і малих підприємств, установ і організацій. І якщо обмеження активності багатьох владних інститутів більшість українців практично не помітили, через їх і так майже нульовий коефіцієнт корисної дії, то в інших сферах життя запроваджені обмеження боляче вдарили по громадянах, особливо по найбільш незахищених у соціальному плані верствах населення. Люди просто позбавлені можливості отримувати життєво необхідні їм послуги. Та не будемо голослівними, перейдемо до конкретного прикладу.
До редакції зателефонувала жителька села Червоне Катерина Тернова. Ковтаючи сльози, жінка розповіла про те, як їй відмовили в госпіталізації в районній лікарні. Катерина Сидорівна потерпає від цілого «букету» дійсно небезпечних хвороб, але через карантинні обмеження, запроваджені у зв’язку з нібито поширенням вірусу з недоведеною небезпечністю, не може отримати належну медичну допомогу. Жінка попрохала:

— Приїдьте до мене, і я все розкажу.

Село Червоне, у якому живе Катерина Тернова, розташоване на краю кобеляцької географії на території Чорбівської сільської ради. Зараз у ньому мешкають 150 жителів. Магазину, медпункту, відділення зв’язку, не кажучи про інші блага цивілізації, у Червоному немає. Є лише з десяток кілометрів напівзруйнованої асфальтної та бетонної дороги до Чорбівки. Хоча місцеві жителі, судячи зі стану польової дороги, їздять саме по ній — ходова і підвіска автомобілів на утрамбованому піску руйнуються менше, аніж при їзді по ямах у асфальті.

 

Діабет, ампутація, втрачений зір

Дванадцять років тому в Катерини Тернової діагностували цукровий діабет другого типу. Діабет, на відміну від коронавірусу, є давно відомою людству хворобою з доведеною небезпекою. Серйозні порушення ендокринної системи призводять до небезпечних для життя ускладнень. Серед них — ампутація кінцівок, втрата зору, ниркова недостатність, інфаркт, інсульт. І хоча серед населення і навіть серед медиків побутує думка про діабет, як «не хворобу, а стиль життя», та в українських реаліях вона, думка, видається дещо легковажною. Адже через хронічну відсутність цукрознижуючих препаратів, недостатній медичний супровід та повне ігнорування державою такої функції, як пропаганда здорового способу життя, діабетичні ускладнення щорічно роблять інвалідами або й забирають життя в тисяч українців. Ось офіційні дані 2019 року, взяті із сайту Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Більше 400 мільйонів людей живуть з діабетом по всьому світу. Прогнозується, що поширеність продовжуватиме зростати. Це була сьома провідна причина смерті в 2016 році. Поширеність діабету в Україні збільшилася за останніх 10 років на половину. Інсулінозалежний діабет (І типу) складає 6,5 % усіх випадків захворювання. Майже 3 % первинної інвалідності дорослого населення в України є наслідком захворювання на діабет.

У силу різних причин, Катерина Тернова переживає всі «принади» цукрового діабету. У неї різко погіршився зір, вона страждає ще й від гіпертонії, тобто підвищеного тиску. А чотири роки тому почалися проблеми з ногами.

Жінка згадує:

— Спочатку я наколола акаціїною пальця на нозі. Він почав гнити. Відрізали. За чотири роки відрізали всі пальці. А в 2019‑му у жовтні ампутували і ногу до коліна. У січні 2020‑го отримала інвалідність першої групи. Пенсію по інвалідності не отримую. Мені й так трохи більше двох тисяч платять, як матері п’ятьох дітей. Чоловік теж на пенсії, він «мінімалку» отримує, хоча все життя на тракторі в колгоспі пропрацював. Так і живемо. Діти допомагають і провідують. Але ж зараз і приїхати не можуть через карантин.

 

Діабету — ні, хай живе коронавірус!

27 квітня Катерині Терновій стало зле. Апарат для вимірювання тиску показав 240 на 120 одиниць. Вона викликала «швидку». Бригада медиків з Біликів прибула через двадцять хвилин, що досить оперативно, враховуючи стан місцевих доріг. Тернова розповідає:

— Вколола мені сестричка п’ять кубіків магнезії. Посиділа біля мене 20 хвилин. Не допомагає, вколола ще п’ять. Тиск почав падати. Випила я ще пігулки свої і вночі мені остаточно полегшало, спала добре. Мені з «швидкої» передзвонювали, питали, як себе почуваю. Тиск вранці став 165 і почувалася я добре.

Але ввечері наступного дня тиск знову став підніматися. Вранці в середу, 29‑го квітня, апарат, за словами Тернової, показав 260. Знову приїхали медики «швидкої». Було прийняте рішення везти хвору в центральну районну лікарню і там госпіталізувати.

Що було далі, розповідає Катерина Сидорівна:

— Не прийняли мене в Кобеляках. Далі приймального відділення не потрапила. Був там і головний лікар Казирод. Сказав, що в карантин таких хворих, як я, не приймають. А потім ще одна проблема виникла. Мені ж додому якось потрібно повернутися. Щось там сестричка з Казиродом почали довго виясняти. А я таксі викликала. Уже й таксист прихав, я збиралася в машину сідати. Аж раптом вийшов якийсь мужчина, сестричка, ще якісь люди. Кажуть: «Ви що, на таксі будете їхати, це ж дорого». А я кажу: «Дорого, так а що мені робити, не в Кобеляках же під парканом ночувати». Таки повезли мене додому на медичній машині. А дома мені ще гірше стало. Сестричка як тиск поміряла, так схопила телефон і побігла комусь дзвонити. А потім зробила мені «гарячий» укол (від автора: «гарячий укол» — ін’єкція глюконату або хлориду кальцію). І мені одразу стало легше. Дуже дякую «сестричці» Наташі Пасько. Боже, аби всі такі люди і медики були!

Також Катерина Тернова попросила висловити вдячність водієві «швидкої» Віталію Піддубному, сімейним лікарям Жанні Шевченко та Тетяні Стриженко, які нею опікуються. І закінчила свою розповідь такими словами:

— Я все розумію, вірус, карантин. Але ж як мені «прокапатися», мені ж легше стане? Як мені діаглізид від цукру отримати, вже два місяці в мене його немає?

Головний лікар Кобеляцької ЦРЛ Володимир Казирод підтвердив, що ситуація мала місце. І наголосив, що згідно з «мозівським» наказом у період карантину має право госпіталізувати лише людей з інфарктами, інсультами і травмами. Тобто, ні про яке лікування небезпечних хронічних хвороб в Україні мова зараз не йде. Водночас головний лікар підтвердив, що ліки, спорядження, засоби захисту медики отримують виключно від спонсорів. Тобто, нібито виділені державою на боротьбу з коронавірусом мільярди десь «загубились». У всякому разі, станом на початок травня їх ніхто не бачив.

А зараз цитата із докоронавірусних часів, взята з доповіді Ольги Богомолець, голови Комітету з охорони здоров’я (посилання https://rada.gov.ua/print/172805.html):

— Щорічно від цих хвороб (автор — серцево‑судинних) помирає понад 400 тисяч українців (у середньому, щодня помирає більше 1 тисячі осіб). Лише внаслідок раптової зупинки серця на догоспітальному етапі щороку помирає 50–70 тисяч осіб, з них до 35 тисяч — це особи працездатного віку.

Основними нозологіями, що обумовлюють високу смертність населення від серцево‑судинних захворювань, є інфаркти, мозкові інсульти, синдром раптової смерті та кардіоміопатії, яким передують такі патологічні стани, як артеріальна гіпертензія, життєво загрозливі аритмії, стенокардія тощо. Так, за даними МОЗ, в Україні щорічно реєструється понад 40 тисяч інфарктів та майже 100 тисяч інсультів.

Ну от і як закінчувати статтю без матюків?! Тисяча чоловік щодня, протягом років!!!

А скільки людей помре без медичної допомоги в період маскараду? Та хто їх рахує — на «ковіді» гроші мутять.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
8 травня 2020, 12:30 | Кобеляки | Спорт і здоров'я


1. Ltava / 8 травня 2020, 12:44
сумна історія((( І яскравий приклад недолугої поведінки влади (( Якщо без матюків то і не ви-скажешся((
2. Borch / 8 травня 2020, 13:20
1.Ltava
«сумна історія((( І яскравий приклад недолугої поведінки влади (( Якщо без матюків то і не ви-скажешся((»

Періодично, в історії людства, настають темні віки. Часи коли знання і досвід перестають бути важливими. Така ситуації як зараз, можлива тільки в такому періоді. Зважаючи на всесвітній масштаб, можна зробити висновок: це тільки початок, дальше буде тільки гірше. Змінити напрямок руху уже не можливо!
3. Filon / 8 травня 2020, 14:37
2.Borch
« Часи коли знання і досвід перестають бути важливими. »

Тут згоден на всі сто. Все це було описано Геніями такими як Іван Єфремов, Герман Гессе та іншими. Це перші, хто в памяті зринули. Але я б не став надто драматизувати ситуацію. Зараз влада більшості держав вже зрозуміла, що обісралася. Ну крім деяких держав Азії, Білорусі та Швеції. Скандинави та німці зроблять вірні висновки, ну ще хтось із центральної Європи. Наші - ні. Там одні деграданти. Але життя продовжиться. Стане гірше у тому плані, що люди ставатимуть все більш віддалені один від одного та дійсних знань. Але тут нічого нового під Луною. Окрім хіба що віддаленості людей. Але знання, як і раніше відкриті, а життя прекрасне. Користуємося цим! Ну, а інші....ну, карма така. Нічого, ось у наступному житті заживуть.
4. ludmila65 / 8 травня 2020, 14:56
У автора что, детей малых в семье нет?. Если он все время против карантина выступает?
5. ludmila65 / 8 травня 2020, 15:02
У моего мужа тоже диабет, он постоянно получает диаглизид по программе "доступные ліки".
6. Borch / 8 травня 2020, 15:04
4.ludmila65
«У автора что, детей малых в семье нет?. Если он все время против карантина выступает?»

Чего у автора нет а чего есть это тут не важно. А вот мозгов у вас явно нет, и это также не важно.
7. ludmila65 / 8 травня 2020, 15:07


Змінено 08.05.2020, 15:14
8. Borch / 8 травня 2020, 15:09
3.Filon
«Але знання, як і раніше відкриті, а життя прекрасне. Користуємося цим! Ну, а інші....ну, карма така. Нічого, ось у наступному житті заживуть.»

Само собою користуємось, от тільки все частіше від неуків чути звинувачення в обізнаності, і це турбує. Темні віка відзначаються ще одним явищем. Охотою на єретиків, інквізицією і гонінням всіх хто хоч трохи думає головою. А наступного життя не буде, воно одне єдине.
9. Filon / 8 травня 2020, 15:33
8.Borch
«от тільки все частіше від неуків чути звинувачення в обізнаності, і це турбує»

Ну то таке. І я таке чую. Але Ви знаєте, ще із студентських років мав таку словесну розвагу. На закиди " ти шо самий умний" чи "ти шо грамотний", відповідав запитанням " А що це дуже погано?". Наводжу це не для того, щоб похизуватися, а для того, щоб підтвердити, що подібні конфлікти були завжди. Але загальний рівень професійності серед білої раси таки падає на очах. Мені здається, що «рулитиме» жовта раса. Ну і залишки раціо у Скандинавії і центральній Європі. Хоча ми розуміємо, що подібні мої та інших людей розумування мало чого вартують.
10. Ltava / 8 травня 2020, 19:14
9.Filon
« що «рулитиме» жовта раса. »


Думаю що ви плутаєте раси із релігіями ))) Точніше - із націями у яких різні релігії(ментальність)створення общин ))
Нам випала найгірша - православне християнство- ну що ж не той шлях обрали )))
11. NataliaDgoker / 8 травня 2020, 19:57
А чи зверталася Катерина до міськоі влади щоб допомогли фінансово?
12. Borch / 8 травня 2020, 22:31
11.NataliaDgoker
«А чи зверталася Катерина до міськоі влади щоб допомогли фінансово?
»

"До редакції зателефонувала жителька села Червоне"
При чому тут міська рада?
13. orakul / 9 травня 2020, 09:56
4.ludmila65
«У автора что, детей малых в семье нет?. Если он все время против карантина выступает? »

А что, если есть дети, то надо выступать за так называемый карантин? Детей лишили возможности учиться, гулять, ездить в гости к бабушкам и много чего еще. Постоянно создают атмосферу массового психоза, разрушающего иммунитет населения и влекущего за собой рост заболеваемости и смертности. Впрочем, именно это и было одной из целей так называемого карантина. Посилання на www.youtube.com
14. NataliaDgoker / 9 травня 2020, 10:01
12.Borch
«При чому тут міська рада?»

Вибачаюся писала сільска а написала не так
15. Selena2017 / 9 травня 2020, 10:03
2.Borch
«
»

2.Borch
«Періодично, в історії людства, настають темні віки. »


Ви про період з 1917-го і до сьогодні?
16. Selena2017 / 9 травня 2020, 10:13
Ще Некрасов колись сказав : " Бывали хуже времена , но не было подлей". Так наче про сьогодні.
17. orakul / 9 травня 2020, 11:12
15.Selena2017
«

Ви про період з 1917-го і до сьогодні?
»

З 1991 по сьогодні.
18. Selena2017 / 9 травня 2020, 12:13
[[ЦИТАТА|17|orakul|17. orakul / сьогодні, 11:12]

Чого його пхатися, коли не питають ?
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації