Вхід | Реєстрація

Довідки та експертизи для торгівлі на ринку

До редакції звернулися підприємці, які скаржаться на високі ціни проведення ветеринарно-санітарної експертизи ветеринарною службою на Кобеляцькому ринку. Вони стверджували, що ціни у Царичанському районі значно нижчі. Начальник управління ветеринарної медицини в Кобеляцькому районі Сергій Куземко: «Є наказ про одержання відповідних платних послуг, які розробляються згідно спеціальних методичних вказівок. Такий методичний посібник рекомендований по всій країні. Якщо брати по їхніх нормах, то в нас вартість експертизи однієї туші свинини коштувала б до ста гривень. Затрати часу на виконання певних досліджень значно більші, ніж кошти, які ми беремо за ці послуги. Для прикладу, проведення ветеринарно-санітарної експертизи м’яса туші свиней відповідно до розрахунків у нашому районі коштує 28 гривень 40 копійок. Така ціна затверджена від 31.03.09. В середньому по області ціна становить 30 гривень. Яка ситуація по птиці? Зрозуміло, що бабусь, які торгують завжди шкода. Людина, яка прожила все життя і виходить на ринок, щоб продати курку та на хліб заробити… Люди ідуть продавати свою продукцію від безвиході. Раніше ми входили у їх ситуацію. Ми не вимагали, щоб вона йшла у ветлікарню, не ганяли її сюди-туди. Але у нас нещодавно була обласна перевірка і було зауваження, що продавати биту птицю можна лише з довідками. Ми впорядкували дане питання. Птиця повинна бути щеплена. Нині є цілий ряд приватних аптек, де люди можуть купувати ці вакцини і робити щеплення, але нам, щоб написати у довідці, що птиця щеплена, потрібно надати докази, а які це повинні бути докази ніхто не знає. Щоб уникнути подібних проблем, потрібно звернутись до ветеринарної служби, і з нашим спеціалістом оглянути чи клінічно здорова птиця. Якщо так — ми видаємо довідку. Інакше, які у продавця будуть докази, що його курка не здохла? Після того, як птицю власник заріже і принесе на ринок, ще потрібно пройти ветеринарно-санітарну експертизу. Довідка на клінічний огляд коштує 4 гривні 23 копійки, а експертиза однієї тушки коштує — 4,22 грн. В сумі виходить 8 гривень 45 копійок, в той час як на ринку такий продукт коштує близько 130 гривень». Сергій Михайлович спеціально з приводу цього питання звертався до колеги із Царичанки, який повідомив, що у них в районі аналогічна довідка коштує 8 гривень 70 копійок, експертиза дійсно коштує лише 30 копійок, але загальна вартість становить 9 гривень. Тобто за такими підрахунками виходить, що у кобеляцькому районі ця процедура коштує дешевше на 50 копійок. Інша справа — чи вимагають із царичанських підприємців перший документ, тобто довідку? Завідуючий лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи на ринку Сергій Прапірний повідомив, що випадків неякісної птиці в районі не було, тушки якісні і відповідають санітарним вимогам.

Автор: Любов ОНИЩЕНКО

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
25 вересня 2009, 11:21 | Кобеляки | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Завантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації