Бутенківські депутати відмовили Службі в отриманні дозволів на розробку техдокументації.
Як відомо, останні кілька років на території Кобеляцького району впроваджується багатомільйонний державний проект із будівництва автодороги Н-31, що з’єднуватиме Дніпро і Решетилівку. Дорога проходитиме через Бутенківську сільську раду. Оформленням документації, необхідної для відведення земель під будівництво, займається Служба автомобільних доріг. Її представники кілька разів направляли в Бутенківську сільську раду звернення, щоб отримати дозволи на розробку документації на земельні ділянки, де будуватимуть дорогу. Та депутати ОТГ відмовляли Службі, аргументуючи це тим, що «дорожники» не виконали дані громаді обіцянки. Зокрема, не відремонтували вулицю Полтавська, яку зруйнували під час ремонту мосту через річку Кобелячок.
На останній сесії Бутенківської сільради знову повернулися до питань, пов’язаних із земельними ділянками для будівництва Н-31. Цього разу на сесію приїхав Сергій Дудка, начальник відділу із забезпечення землевідведень під будівництво. Загалом на сесію виносилося п’ятнадцяти питань, що стосувалися надання дозволу Службі на розробку проектів землеустрою на земельні ділянки різної площі. Усі ділянки знаходяться в комунальній власності сільської ради.
Депутат Сергій Іванов нагадав представнику Служби, що «дорожники» зобов’язувалися відремонтувати дорогу через Бутенки від переїзду до переїзду та встановити автобусні зупинки для школярів.
Павло Гунжель додав:
— Коли взимку на Стрюках перекривалася дорога, представник Служби Мягкохліб (заступник начальника Служби автодоріг Анатолій Мягкохліб — ред.) обіцяв ремонти доріг, будівництво тротуарів, відновлення аварійного мосту через Кобелячок. Жодна обіцянка не була виконана. Тому я прохаю вас, прохають виборці по всіх питаннях дати Службі відмову. Немає дороги по Бутенках — до побачення. Нехай Н-31 хоч 20 років строїться. Із Служби спитають.
Сергій Дудка зауважив, що, згідно законодавства, державні проекти на землях державної власності будуються безперешкодно. І якщо депутатам щось обіцяв Мягкохліб, то нехай до нього звертаються. Із приводу мосту, «то вся громада знає, що він не аварійний». Тимчасово дорогу біля залізничної станції зробили, аби нею можна було користуватися. По мірі будівництва Н-31 усе обіцяне буде виконано.
Як пояснив сільський голова Микола Скрильник, сільрада отримувала офіційний лист за підписом Володимира Шарая, заступника начальника з розвитку доріг, з печаткою і підписом, де говориться, що Служба виконає ямковий ремонт від підприємства Івана Стрюка і до залізничного переїзду, а згодом капітально відремонтують цю ділянку.
— Юридично, на сьогодні Служба здійснює державне будівництво. І якщо ми відмовимо, то вони подадуть у суд. Нас суд зобов’яже надати дозволи, — додав Скрильник.
Після тривалого обговорення депутати перейшли до голосування. І відмовили Службі в наданні земельних ділянок. На що землевпорядник сільської ради Софія Скрильник заявила:
— Якщо відмовляєте, то вказуйте, чому. Щоб на суді аргументувати рішення.
Сергій Дудка, у свою чергу, повідомив, що в Земельному кодексі прописана норма: якщо протягом місяця немає дозволу чи вмотивованої відмови, клопотання вважається задоволеним.
А Гунжель запропонував представнику Служби приїхати на наступну сесію із реальними пропозиціями і рішеннями облради про виділення коштів на ремонт вулиці Полтавська в Бутенках.
На завершення голова ОТГ запросив керівника Служби автодоріг на земельну комісію, яка разом із проектантами виїде в Бережнівку, де зустрінеться з людьми, чиї ділянки межуватимуть із майбутньою дорогою. Якщо всі питання будуть узгоджені, наступного дня відбудеться сесія.
Премія за роботу депутатом
Ще один цікавий епізод відбувся на сесії. Під час затвердження порядку денного депутат Валерій Ільченко вніс пропозицію додати питання про преміювання голови громади.
Нагадаємо, що цього року очільник Бутенківської ОТГ не отримує щомісячну премію за свою роботу. Наприкінці 2019‑го депутати вирішили преміювати сільського голову в тому разі, коли бюджет буде перевиконаний.
І ось на останній сесії Ільченко повернувся до цього питання. Щойно Микола Скрильник озвучив пропозицію депутата, як його колега Кирило Проскурня заявив:
— Пропоную преміювати всіх депутатів. За три роки нарахувати по мінімалці за кожен рік. А куди ми їх використаємо, якщо приймемо таке рішення, я тоді вам посовітую.
Скрильник запитав депутата, на підставі чого відбуватиметься преміювання, адже Проскурня не працює в складі виконавчого комітету:
— Щоб голосувати за цю пропозицію, треба прийняти відповідну програму. Це ж не в колгоспі! Давайте, до наступної сесії ми вивчаємо це питання, а потім голосуватимемо.
— Я свою премію віддаю на розвиток медицини, — вигукнув Павло Гунжель. — Я ще добавлю своїх.
Спершу депутати проголосували за внесення в повістку денну питання про преміювання голови. Лише 7 обранців підтримали пропозицію Ільченка.
Слідом проголосували за пропозицію Проскурні. Руки підняли 4 чоловіки.
— Ну не пройшло, то й не пройшло, — сказав Кирило Антонович. — У мене буде така пропозиція: оце дивіться, не пройшло ні те, ні те, тож до кінця нашої каденції ці питання більше не піднімати.