Головні аспекти монетизації пільг на оплату житлово–комунальних послуг

Головні аспекти монетизації пільг на оплату житлово–комунальних послуг

Начальник відділу ведення персоніфікованого обліку одержувачів пільг УСЗН Кобеляцької райдержадміністрації Ірина Божко відповіла на питання, що стосуються монетизації пільг на оплату ЖКП.

 

Як працює новий механізм виплати пільг у Кобеляцькому районі?

Починаючи з 1 жовтня 2019 року, запрацював новий механізм виплати пільг. Порядок розрахунку не змінився, розмір пільги щомісячно розраховує управління соціального захисту населення райдержадміністрації. У Кобеляцькому районі пільги на житлово-комунальні послуги в опалювальний період отримували 2171 пільговик, з травня користуються пільгами 3441 пільговик. Це учасники бойових дій, учасники війни, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї померлих (загиблих) ветеранів війни, ветерани військової служби, ветерани  ОВС,  діти війни, чорнобильці, багатодітні сім’ї та інші.

Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова. Пільги надаються в грошовій безготівковій формі через АТ «Ощадбанк». У готівковій формі пільги отримують 399 осіб, інші — у безготівковій.

УСЗН нараховує пільговикам суму пільги. Кошти автоматично (без звернення особи) надходять у Ощадбанк. Інформація про це зберігається у власному кабінеті пільговика, який йому створили на сайті Ощадбанку. На мобільний телефон пільговика надходить смс-повідомлення, що кошти надійшли, вони перераховані за комунальні послуги (за всі чи частину) і скільки треба доплатити (якщо перерахованої суми не вистачило на оплату всіх компослуг).

Пільги в готівковій формі призначаються пільговикам на підставі поданих особисто заяв. У разі отримання пільги на житлово-комунальні послуги в грошовій готівковій формі, пільговик має самостійно сплачувати за спожиті послуги.

 

Як Ощадбанк перераховує кошти за пільгу?

Ощадбанк перераховує кошти надавачам комунальних послуг не за принципом «усім по визначеному відсотку пільг», а в певній послідовності. Спочатку платиться за постачання та розподіл природного газу. Якщо кошти ще є — перераховують за централізоване водопостачання, централізоване водовідведення. Ще лишилися — тоді за постачання та розподіл електричної енергії, поводження з побутовими відходами.
Якщо сума пільги достатня, то банк заплатить за всі спожиті комунальні послуги стовідсотково. Може навіть бути залишок, який перерахують на наступний місць.

Якщо суми пільги недостатньо, банк заплатить лише за ті послуги, на які вистачить коштів. А вже сам пільговик повинен контролювати, за яку комунальну послугу не сплачено і скільки.

 

Як користуватися власним кабінетом у Ощадбанку?

Зареєструвати і зайти у власний кабінет у Ощадбанку та подивитися, скільки там є коштів, куди і кому перераховувались, скільки, можливо, лишилося або скільки треба заплатити самому, можна лише з того номера мобільного телефону, який пільговик вказав в управлінні соцзахисту. Особистий кабінет пільговика можна переглянути на офіційному веб-сайті АТ «Ощадбанк» (www.oschadbank.ua), увійти до якого можна через «інші розділи» — «безготівкова монетизація пільг і субсидій» — «фіз. особам» — «особистий кабінет субсидіанта/пільговика».

Громадяни, які не можуть це зробити, наприклад, немає доступу до Інтернету або просто не вміють ним користуватися, можуть зателефонувати за номером  (0800)21–08–00  (безкоштовно) і запитати все, що їх цікавить.

 

Як дізнатись про заборгованість за використані послуги?

Щоб отримати інформацію щодо спожитих послуг, нарахованих сум за комунальні послуги, розміру заборгованості/переплати,  слід звертатись до надавачів комунальних послуг.

Якщо виплата пільг у грошовій готівковій формі і пільговик має заборгованість за житлово-комунальні послуги?

Пільговики, яким надається пільга в грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівки.

Управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг надають до 1 жовтня та 1 травня управлінню соціального захисту населення інформацію про суму простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів),  сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, щодо пільговиків, які отримують пільгу в готівковій формі.

У разі отримання від даної інформації про наявність простроченої заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів),  сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень), у пільговиків, які отримують пільгу в готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється в грошовій безготівковій формі.

З травня управлінням соціального захисту населення переведено з готівкової форми на безготівкову форму понад 40 пільговиків за інформацією АТ «Полтавагаз» та ТОВ «Полтавагаз збут» про наявність простроченої заборгованості за постачання та розподіл газу.

 

Новий механізм дозволяє заощадити частину коштів і залишити їх собі. Як це можливо?

Це залежить від того, у якій формі ви отримуєте виплату пільги: у готівковій чи безготівковій формі.
Якщо в готівковій — після повного розрахунку з надавачами послуг ви можете залишити зекономлену готівку собі.

Якщо в безготівковій — усі зекономлені кошти ви можете отримати після завершення опалювального періоду (після 1 червня). СМС про суму зекономлених коштів вам надішле Ощадбанк. Якщо ви маєте рахунок в Ощадбанку, то ці кошти автоматично будуть зараховані на нього. Якщо ви не маєте рахунку, то ви можете його відкрити із червня по грудень поточного року, і на нього будуть зараховані ці гроші.

Залишки коштів, що обліковуються на рахунку для виплати пільг за обліковими записами пільговиків станом на 1 червня, за якими не було звернень пільговиків щодо їх виплати, 20 грудня припиняють обліковуватись АТ «Ощадбанк» за такими обліковими записами пільговиків та протягом двох робочих днів повертаються на рахунок Мінсоцполітики, відкритий в Казначействі.

 

Як пільговикам, які мають  залишок коштів на обліковому запису в Ощадбанку, отримати ці кошти?

Зекономлені кошти можна отримати за підсумками опалювального сезону (раз на рік) по залишках, які утворилися станом на 1 червня через АТ «Ощадбанк». Для цього необхідно звернутися в Ощадбанк, маючи при собі паспорт, ідентифікаційний код.


23 червня, 15:18 | Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації