Працівники публічних бібліотек Лубенщини стають фактчекерами

Працівники публічних бібліотек Лубенщини стають   фактчекерами

Насичено, енергійно та пізнавально, за відгуками учасників, минули два дні тренінгу "Використання інструментів медіаграмотності у роботі публічних бібліотек  під час інфодемії", що відбувся у Лубнах 23 – 24 червня 2020 року. Понад 20 працівниць публічних бібліотек вчилися аналізувати, розбирати, спростовувати недостовірну та поширювати наукову інформацію серед користувачів. А на третій день навчання провели стратегічну сесію, у ході якої опанували інтерактивну методику форум – театру для інформаційної безпеки та фактчекінгу і спланували марафон подальших заходів.

«Ми, як організатори були переконані, що під час інфодемії публічні бібліотеки можуть виконувати роль осередків по викриттю фейків, протистоянню дезінформації , а її працівники стати фактчекерами. Тепер учасниці  знають, як орієнтуватись у потоці надмірної інформації про коронавірус та будуть частіше поширювати наукову інформацію серед користувачів бібліотек», - говорить Олександр Чепур, адміністратор заходу.

Навчання провели досвідчені тренерки з медіаграмотності від Міжнародного благодійного фонду «Академія Української Преси» Олена Бурім та Ірина Цеба. Запросили у якості спікера і місцевих експертів та лідерів думок. Зокрема, лікар структурного підрозділу КП "Полтавський обласний наркологічний диспансер Полтавської обласної ради" в м. Лубни Антон Смагін, поділився власним досвідом фактчекінгу, яким він займається у вільний час, усвідомлюючи важливість донесення правдивої інформації про коронавірус задля зменшення наслідків від поширення пандемії.

Відпрацьовуали під час тренінгу і певні алгоритми: проводили температурний скрінінг на вході, забезпечили соціальну дистанцію (1,5 м.) між учасницями, дотримувалися маскового режиму, активно користувалися санітайзерами, часто мили руки. Проведення тренінгу в умовах пандемії #COVID19 та адаптивного карантину потребує чіткого розуміння дій організаторів, серйозних підходів і створення безпечних умов для учасників. Навіть, обираючи страви для перерви на кава - брейк та обід, віддали перевагу продукції у заводській та мобільній доставці в індивідуальних блістерних упаковках.

По по атмосфері заходу відчувалося, що всі дуже скучили за офлайн спілкуванням та активним навчанням. І дуже приємно, що звучало багато відгуків, про те, що бібліотекарі  будуть поширювати отримані знання і навички  серед своїх користувачів. У соціальній мережі «Фейсбук» директорка Лубенської центральної районної бібліотеки ім. Володимира Малика Валентина Сьомак коментує про важливість такої роботи серед бібліотекарів: «Працівникам бібліотек, які постійно працюють з користувачами і потребують відповідей на безліч питань необхідно самим добре відрізняти справжню інформацію від фейкової. Тому включилися без роздумів у проєкт».

Актуальною вважають тему протидії фейкам та неправдивій інформації про COVID19 і представники громадськості з Черкащини. Відділення ВБО "Турбота про літніх в Україні" в м. Черкаси замовили методичні матеріали для своєї роботи. Керівниця відділення Тетяна Бугеря говорить, що відділення мало досвід використання даної методики. Волонтери через форум-театр висвітлювали громадськості тему кривди літніх людей. Методика може використовуватись для вирішення різних соціальних проблем, серед яких «інформаційна епідемія», яку спричинив «COVID-19».

Учасниками тренінгу стали Лубенська центральна районна бібліотека імені Володимира Малика, Лубенська міська бібліотека для дорослих ім. В.Леонтовича, КЗ "Центральна сільська бібліотека Засульської сільської ради", дитячі та шкільні бібліотеки міста і району.  Тренінг відбувався у рамках проекту «Форум – театр на протидію інфодемії: інноваційний засіб у роботі публічних бібліотек малих міст Полтавської і Київської областей»  при підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.


Автор: Олександр Чепур


28 червня 2020, 12:12 | Лубни | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації