Вхід | Реєстрація

На інсулін є по 408 гривень на пацієнта

На інсулін є по 408 гривень на пацієнта

Головний лікар Кобеляцького ПМСД Любов Коломієць розповіла про ситуацію із забезпеченням хворих на цукровий діабет інсулінами, кількість хворих на COVID-19 та планове «прокапування».

Щодо забезпечення пацієнтів із цукровим діабетом інсулінами, то Любов Коломієць повідомила наступне:
— Щомісяця держава виділяє певну суму на придбання інсуліну. Ці гроші надходять безперебійно. Але їх недостатньо аби забезпечити людей препаратами в повному обсязі. На одного інсулінозалежного в місяць ми отримуємо 408 гривень. Усі ми розуміємо, що це мало. Там, де сільради виділили кошти на інсулін для своїх земляків, усе нормально. У всіх інших людей виникають проблеми. Кожен хворий вирішує їх по різному. Тому вважає ситуацію не трагічною, але далекою від нормальної.

Щодо кількості хворих на коронавірус, то зараз на амбулаторному лікуванні знаходиться двоє пацієнтів, обоє — жителі Вільховатської сільради. Їх стан здоров’я можна вважати задовільним.

Водночас, Володимир Казирод, головний лікар Кобеляцької ЦРЛ, повідомляє, що нині в інфекційному відділенні госпіталізовані двоє людей. Вони вже отримали перші негативні тести, їх готують до виписки. Усього за період епідемії через лікарню пройшли шість пацієнтів, у яких був діагностований коронавірус. Одного із них направили в Полтавську лікарню. Практично всіх пацієнтів, які у свій час були госпіталізовані у Кобеляках із підтвердженим коронавірусом, лікували від пневмонії. Тяжких перебігів хвороби поки що не фіксували.

Нагадаємо, що за весь період епідемії в Кобеляцькому районі лабораторно підтверджено 17 випадків зараження коронавірусом. Більшість хворих лікувалися амбулаторно, тобто перебували вдома.

 

У Європі давно не «капаються»

Як відомо, багато людей, які хворіють на цукровий діабет чи мають інші серйозні патології, особливо пов’язані із серцем, звикли планово «прокапуватися». Як правило, це відбувається кожні півроку.
Після оголошення карантину чимало хворих скаржаться на те, що їм відмовляють у проведенні звичних для них процедур.

Любов Коломієць дала роз’яснення з цього приводу. Медик розповіла:

— Почнемо із того, що в Європі давно вже не «капаються», це — вчорашній день. Але не будемо про Європу, давайте про наші реалії. Згідно із нашими наказами та іншими нормативними документами, є лише три випадки, коли в обов’язковому порядку потрібно вводити медикаменти внутрішньовенно. Це — коли людина перебуває без свідомості, коли людина, в силу різних причин, не може ковтати, коли немає відповідного таблетизованого препарату. У всіх інших випадках хворий приймає пігулки. Взагалі введення ліків у вену — це дуже серйозна і відповідальна процедура, яка має бути мінімізована. Самодіяльність тут недопустима. Але це не означає, що пацієнти із певними хворобами не можуть пройти планове лікування. Будь-ласка, звертайтеся до сімейних лікарів, отримуйте призначення. Якщо буде призначене внутрішньовенне введення препарату, то в нас працює маніпуляцій ний кабінет. Усе реально. Але про таке явище, як просто «прокапатися», потрібно забувати. Є стаціонар, де все робитимуть під контролем медиків. Будьте здорові і відповідальні, а ми допомогу надамо. Але в межах законодавства.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Спорт і здоров'я
1. Fed654Frumos / 5 липня 2020, 18:14
’’Про таке явище,як капатися потрібно забувати’’. Та напишіть уже правду людям,що потрібно ЗАБУВАТИ ВЗАГАЛІ про медичну допомогу.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації