Телефонний дзвінок із повідомленням про захоплення автобуса поліція Луцька отримала о 9:25 ранку. В пасажирському автобусі «Берестечко-Красилівка», захопленому чоловіком, знаходились близько 20 людей. За словами начальника ГУ Нацполіції у Волинській області Юрія Крошка, частину пасажирів автобусу ідентифікували. Їхні мобільні телефони не відповідають.
Чоловік, який назвав себе «Максим Плохой», заявляє, що незадоволений загалом ладом у країні. Головним терористом називає державу. Одна з головних його вимог — щоб ряд українських високопосадовців публічно назвали себе терористами в законі.
Як пише «Слідство.Інфо», чоловіка, який захопив автобус із пасажирами в центрі Луцька, звати Максим Кривош. Йому 44 роки, він проживає в Луцьку. Народився чоловік у листопаді 1975 року в селищі Гай Оренбузької області (Росія).
У 2015 році Кривош зареєстрував торговельний знак з підписом «Я могу». Такий же знак зображено й на книжці «Философия преступника» авторства начебто Максима Плохого, а також на футболці, в яку на фото в соцмережі «Вконтакте» вдягнений «Плохой». Зазначимо, що у своєму акаунті в твітері, де користувач Максим Плохой опублікував список своїх вимог, він також підписав себе автором цієї книги.
Відповідно до документу, який є у розпорядженні «Слідства.Інфо», у листопаді 2005 року Максима Кривоша засудили до 8,5 років за ґратами з конфіскацією майна. Статті, за якими Кривош отримав покарання, стосуються незаконних зберігання та поводження зі зброєю, а також бандитизму та вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, або було вчинене організованою групою.
Схоже про себе розповідає й «Максим Плохой» у своїй книзі. За його словами, у 2006 році його звинуватили у бандитизмі, незаконному зберіганні зброї та самовільному присвоєнню владних повноважень чи посадового звання. Як розповідав Плохой у своїй книжці, він використовував уніформу спецпідрозділу «Беркут». Покарання він начебто відбував у Сокальській виправній колонії. До того, відповідно до книжки, також перебував за гратами — у 18 років його засудили до шести років за ґратами.