Дніпропетровська облдержадміністрація взялася в 2020 році реалізовувати черговий масштабний проект загальною вартістю в 222 мільйони гривень. Таку гігантську суму планують витратити на впорядкування центру одразу кількох населених пунктів. Серед них і Царичанка.
Департамент житлово‑комунального господарства і будівництва Дніпро ОДА провів ряд тендерів із ремонту та благоустрою об’єктів області. Підряд на виконання робіт виграла одна фірма. Зазвичай у Дніпропетровській області так і буває. Усі проекти вартістю в десятки чи сотні мільйонів гривень замовляє і фінансує Департамент житлово‑комунального господарства і будівництва. А тендери виграє одна фірма. Чи визначений переможець заздалегідь, однозначно стверджувати не можна. Адже без стовідсоткових доказів і фактів притягнуть до відповідальності за наклеп. Але ж думати і робити якісь здогади поки що законом не заборонено.
Між тим, судячи із офіційної інформації, опублікованої одразу на кількох майданчиках державних закупівель, у випадку із парками все відбулося згідно з класикою жанру. Так, за право освоїти майже 11 мільйонів гривень на реконструкції парку в Царичанці вирішили поборотися «аж» дві фірми. Одна з них — «Ресурс-Моноліт», друга — «Будівельна компанія ДОРПРОЕТБУД». Торги були символічними, адже учасники жодного разу не змінювали ціну. Виграв «Ресурс-моноліт». За дивним збігом обставин, за схожим сценарієм цей же «моноліт» виграв й інші тендери на реконструкцію парків. Що ж, буває.
На Дніпропетровщині буває постійно. Та що там на Дніпропетровщині, практично скрізь у неньці-Україні.
Цікаво, що техніку для проведення робіт з благоустрою «Ресурс-Моноліт» орендує в такого ж новачка тендерних закупівель Дніпропетровщини — компанії «Елітмагістраль». Це підприємство, створене лише рік тому офшорною компанією, вже встигло виграти багатомільйонний тендер на ремонт дороги в Павлоградському районі Дніпропетровщини.
Та як би там воно на «торгах» не було, а красиві парки і зони відпочинку в рамках обласного проекту «Територія комфорту» мають з’явитися в Жовтих Водах, Павлограді, Марганці, Кривому Розі, Синельниковому, Підгородньому, Томаківці, Софіївці, Васильківці, Межовій, Царичанці, Покровському і Слобожанському.
Основна ідея — поліпшити екологічну ситуацію на Дніпропетровщині і створити для жителів затишні зони відпочинку. Для всіх об’єктів підготовлено єдине архітектурне рішення. У парках і скверах з’являться зручні пішохідні доріжки, системи освітлення і поливу, а також сучасні дитячі майданчики.
Як уже було сказано вище, царичанська площа обійдеться обласному бюджету в майже 11 мільйонів гривень, точніше — в 10 мільйоні 500 тисяч гривень. Хоча, як свідчить практика реалізації подібних грандіозних проектів, остаточна сума витрачених грошей буває значно більшою. При цьому додаткові кошти виділяють уже без будь-яких аукціонів.
Із бюджету Царичанки на втілення в життя цього проекту кошти теж виділялися. Вони були використані на виготовлення проектної документації. Це обійшлося місцевим платникам податків у майже 300 тисяч гривень.
Та звичайно ж, попри різні і, на жаль, звичні підозрілі моменти під час проведення тендерних процедур, реконструкція центральної площі в Царичанці є позитивом. Селище має стати більш ошатним, окрім того, до робіт, швидше за все, будуть залучені місцеві жителі. А це — зарплата людям та податки вже в селищний бюджет.