Гречка — одна з небагатьох культур, яка здатна добувати елементи для живлення там, де їх немає для звичайних рослин. Річ у тому, що гречка виділяє кореневими волосками кислоти, що роблять рухливими мінеральні речовини, намертво пов’язані ґрунтом. Тому після гречки добре ростуть усі культури, а якщо ще в ґрунт додати бадилля, то і родючість на ділянці різко підвищиться.
Висіяти гречку ніколи не пізно
На місце, звідки ви вже зібрали картоплю, цибулю чи часник, можна висіяти гречку. На 1 сотку треба витратити всього 1 кілограм насіння. Для посіву використовуйте тільки великі і здорові насінини. Перед посівом їх варто обробити мікродобривами, для цього їх замочують на півгодини в спеціальних розчинах або в розчинах борної кислоти чи золи.
Міжряддя в гречки роблять, у залежності від родючості ґрунту, від 8 до 15 сантиметрів. Глибина посіву насіння — 2–3 сантиметри. До появи сходів ґрунт боронують, щоб знищити бур’яни. Після сходів у гречки ще два-три рази розпушують міжряддя і регулярно поливають посіви.
Бадилля скошують і перекопують, коли зацвіло понад 80 % рослин. Як правило, результати використання гречки на сидерати видно одразу після перекопування: листя дерев у саду стає темно-зеленим, плоди виростають більшими, а їх смак помітно поліпшується.
Тож не шукайте якихось складних рішень, а користуйтеся простими способами, без застосування хімії.