У 2019 році промислові підприємства в Україні викинули в атмосферу 1,55 тонни шкідливих речовин, повідомляє Державна служба статистики.
Найбільше забруднює повітря промисловість Донецької області, яка веде вперед із великим відривом. Київ трохи не потрапив до десятки за обсягами забруднення, зате має дев’ять забруднюючих підприємств.
Шість із десяти найбрудніших підприємств належать Рінату Ахметову.
- Маріупольський металургійний комбінат, 247 тисяч тонн шкідливих викидів. На початку цього року комбінат уперше виплатив державі понад 10 мільйонів гривень штрафу за нанесену довкіллю шкоду.
- АрселорМіттал Кривий Ріг, 230 тисяч тонн. З позаминулого року підприємство збільшило викиди на 30 тисяч тонн.
- Бурштинська ТЕС («ДТЕК Західенерго»), Бурштин, 170 тисяч тонн. Завдяки заміні електрофільтра для очищування газу вдалося зменшити викиди до 50 мг/м, що відповідає українським і європейським стандартам.
- Курахівська ТЕС («ДТЕК Східенерго»), Курахове, 131 тисяча тонн.
- Запорізька ТЕС («ДТЕК Дніпроенерго»), Енергодар, 98 тисяч тонн. Перевищує допустиму концентрацію шкідливих викидів у понад 10 разів. Проблема також полягає в поводженні з відходами.
- Металургійний комбінат «Азовсталь», Маріуполь, 81 тисяча тонн. Торік Меткомбінат знизив валові викиди в розрахунку на тонну сталі на 7 %.
- Вуглегірська ТЕС («Центренерго»), Світлодарськ, 77 тисяч тонн. У порівнянні з 2018 роком, підприємство знизило викиди майже на чверть.
- Ладижинська ТЕС («ДТЕК Західенерго»), Ладижин Вінницької області, 71 тисяча тонн.
- Слов’янська ТЕС («Донбасенерго»), Донецька область, 61 тисяча тонн. Підприємство значно збільшило обсяги викидів (із 44 тисяч тонн у 2018 році).
- Зміївська ТЕС («Центренерго»), Харківська область, 57 тисяч тонн.