У разі перемоги всіх проектів, із обласного бюджету на їх реалізацію надійде половина суми.
20 серпня завершується прийом проектів на конкурс «Бюджет участі Полтавської області». Станом на вівторок, 18 серпня, учасники подали 64 проекти. Їх оцінювання та виставлення на голосування триватиме до 7 вересня. Проголосувати за проекти можна буде з 14 до 30 вересня. Термін оприлюднення переможців — до 31 жовтня.
Загалом на співфінансування проектів із обласного бюджету передбачено 6 000 000 гривень (із розрахунку 50 на 50). Проголосувати за проекти можна за посиланням https://smartregion.pl.ua/pb.
Нагадаємо, що дві ідеї подали жителі Нових Санжар. Людмила Сергеєва виступає за встановлення системи відеоспостереження в селищі (16 ІР-камер). Вартість проекту становить 100000 гривень. Порядковий номер — 1.
Маргарита Нагорняк мріє, щоб у Нових Санжарах з’явився «Мобільний кінотеатр у надувному куполі для показу 3D-фільмів + планетарій для жителів і гостей громади».
Проект, що отримав порядковий номер 14, коштуватиме 120 000 гривень.
Наразі мешканці Кобеляцького району подали п’ять проектів. І більшість із них мають спортивне спрямування.
Спортмайданчики для Деменок, Висилівки і Мартинівки
Ольга Андрушко бажає облаштувати спортивно-тренажерний майданчик у Деменках. Автор проекту вказує, що в населеному пункті проживають більше 400 мешканців. Серед них багато дітей і молоді, які проводять своє дозвілля на стадіоні. Також є люди старшого віку, які хочуть підтримувати добрий фізичний стан. На жаль, у селі немає належних умов для занять спортом. Облаштування спортивно-тренажерного майданчика сприятиме пропагуванню здорового способу життя серед мешканців села, зміцненню фізичного здоров’я. Майданчик Ольга Андрушко планує встановити на території сільського стадіону. Його вартість — 100 000 гривень. За ці кошти придбають п’ять тренажерів для рук і ніг, стенд для жиму комбінований та спорткомплекс «Воркаут», 10 000 витратять на встановлення обладнання. Номер проекту — 22.
У Василівці теж може з’явитися спортивний майданчик, якщо ідея Анни Блискун набере потрібну кількість голосів. Адже в населеному пункті відсутня інфраструктура для розвитку молоді, немає жодного належно обладнаного місця для занять спортом та фізкультурою. Хоча з 330 жителів 30 відсотків складає саме молодь.
Спортивний майданчик, що знаходитиметься на шкільному подвір’ї, включатиме в себе: 9 вуличних тренажерів для всіх груп м’язів, спортивний комплекс «Квест», тенісний стіл, рукохід, гірку, подвійну шведську стінку з турніками. Разом зі встановленням майданчик коштуватиме 200 000 гривень. Порядковий номер проекту — 37.
Жителі Мартинівки теж не пасуть задніх. Ольга Дектянікова подала на конкурс проект «Спортивний майданчик». Автор наголошує, що на 300 жителів у населеному пункті відсутні спортивні споруди. Перелік тренажерів майже ідентичний до попереднього. Вартість — 200 000 гривень. Спортивний майданчик Ольга Дектянікова планує розмістити біля сільського клубу. Номер проекту — 47.
LED-ліхтарі на вулицях Сінного
У минулому році проект жительки Гаймарівки Наталії Ніколенко «Будівництво автономного вуличного освітлення» став переможцем «Бюджету участі». За співфінансування Василівської сільської ради, населений пункт тепер освітлюють 12 лед-ліхтарів. У Сінному, що входить до складу сільради, також мріють про автономне вуличне освітлення. Людмила Турпенко вказує, що проблемою для жителів цього невеличкого населеного пункту є відсутність будь-якого нічного освітлення. Тому в Сінному необхідно встановити автономне вуличне освітлення задля громадського порядку та безпеки жителів.
За 200 000 гривень будуть придбані 12 ліхтарів із сонячними батареями, які встановлять на залізобетонні опори. У вартість включені розробка проекту (12 000), установка і монтаж опор та ліхтарів (41 600). Номер проекту — 36.
Василівка, Мартинівка і Сінне входять до однієї сільради. Отож, виходить, що її жителі подали проектів на 600 000 гривень. Якщо всі три ідеї отримають належну підтримку, то в наступному році з області на їх втілення надійде 300 000 гривень. Половину суми виділятимуть депутати Кобеляцької громади, до якої після створення ОТГ має увійти Василівська сільрада.
Літній кінотеатр у парку
Може запрацювати наступного року в Кобеляках, якщо проект Вікторії Моренко потрапить до числа переможців. У автора виникла ідея облаштувати літній кінотеатр під відкритим небом у парку імені Богдана Хмельницького. Вікторія підрахувала, що 200 000 гривень вистачить на закупівлю проектора, акустичної системи і мікрофона, ноутбука, екрана, 20 крісел-мішків, 20 ламзаків та 10 лавочок. Порядковий номер проекту — 38.