Нині на Дніпропетровщині – 86 об’єднаних територіальних громад. Після жовтневих виборів до місцевих органів влади вони об’єднаються у 7 районів. Про переваги такого переформатування адміністративного устрою області для людей розповів директор департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА Петро Лашин.
«Реформа децентралізації доходить до успішного фіналу. Тепер найменшою територіальною одиницею в державі буде громада. Там вирішуватимуть усі питання розвитку інфраструктури, надання медичних та освітніх послуг, публічних сервісів, – зазначив директор департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА Петро Лашин. – Після виборів новообрані депутати райрад утворять 7 райвиконкомів – замість колишніх 22-х. Та тепер у мешканців рідко виникатиме нагода їхати до райцентру – основні послуги вони отримуватимуть у себе в громаді».
У кожній громаді буде свій центр адмінпослуг. У такому осередку можна зареєструвати місце проживання, нерухомість, власний бізнес, оформити ID-картку та отримати закордонний паспорт, вирішити земельні питання. Нині в ОТГ області – 60 ЦНАПів разом із філіями. А ще – 17 віддалених робочих місць адміністраторів та 3 мобільні офіси. У планах – створити в громадах ще 20 центрів.
На території кожної ОТГ буде опорна школа. Якщо громада невеличка, там працюватиме філія закладу. На навчання дітей і вчителів із віддалених сіл підвозитимуть шкільні автобуси.
Медичну допомогу в громадах надаватимуть амбулаторії та ФАПи. У кожній ОТГ працюватимуть центри соціального захисту.
«Слідкувати за правопорядком у громадах будуть поліцейські офіцери. Вони вже є у Зеленодольській, Грушівській, Царичанській, Личківській, Сурсько-Литовській ОТГ. Зараз це питання вже вирішують у Підгороднянській, Мирівській, Чумаківській, Новолатівській, Магдалинівській громадах», – сказав Петро Лашин.
До райцентру доведеться їхати, якщо виникне потреба звернутися до суду або скористатися послугами архіву.