Велика кількість дрібних речей у домі може призвести до хаосу, що ускладнює життя, а часто й нервує. Щоб все упорядкувати, людина вигадала меблі різного розміру та призначення. Ті, хто прагнуть мінімалізму в облаштуванні житла, обирають меблювання містке, проте не громіздке. Таким винаходом став комод — своєрідна скриня з висувними шухлядами.
Це тричі практична та комфортна річ:
- Не займає багато місця: висота може ледь перевищувати 100 см.
- Верхня дошка добре виконує роль стільниці, на яку вдасться поставити багато необхідного або красивого, у тому числі телевізор.
- Зручне зонування дозволяє сховати безліч речей: косметику, біжутерію, білизну, дитячий одяг та багато іншого.
Виробники перестали обмежувати конструкцію традиційними шухлядами з механізмом висування. В магазині можна купити комод, який має дверцята та скляні елементи, що робить його не лише більш зручним, але й естетично привабливішим для вітальні.
Якість матеріалів
У домі не повинно бути речей, які негативно впливають на здоров’я. Вважається, що екологічні матеріали — найбільш вдалий вибір. Та чи варто обирати меблі лише з цільного дерева? Традиційно цей матеріал був найпривабливішим, але сьогодні він найдорожчий. До недоліків можна також віднести велику вагу. Для таких комодів навіть використовують міцні металеві підставки. Проте вироби дійсно красиві та приємні на запах і дотик. Якщо не планується часто змінювати обстановку і вартість не відлякує, то дерев’яний комод — гідне рішення.
Проте не варто думати, що дешевші варіанти виготовляють зі шкідливої штучної сировини. ДСП, МДФ, а тим паче щит і шпон — це продукти деревообробної промисловості. Для дошки використовують тирсу та стружку окремих порід дерев. Сировину пресують, далі плити висушують, ламінують або покривають кольоровим глянцевим пластиком, щоб надати привабливого вигляду. Також для декорування застосовують фарбу, лак, масло та віск. За ламінованою та глянцевою поверхнями простіше доглядати, вони не бояться вологи, механічних ушкоджень, добре зберігають колір.
Дорожчим способом облицювання меблевої дошки є шпон — тонкий суцільний шар деревини. Це екологічний матеріал, що надає меблям вигляду натурального дерева, проте має меншу вагу, ніж масив.
Вигідною альтернативою натуральній деревині виступає меблевий щит, для якого використовують великі елементи дерева — ламелі або бруски, якісно оброблені та висушені, що захищає дошку від розтріскування.
Європейські виробники дотримуються суворих вимог стандартів, тому для меблів беруть лише меблеву плиту Е-1, у якій мінімально допустимий відсоток шкідливого випаровування.
Деталі конструкції, що впливають на вибір
Комод, який купується окремо від іншої обстановки, повинен гармонійно вписатися в інтер’єр та вільно стати на місце, що йому відведене. Тому варто добре подумати про розмір: висота, довжина, глибина. Не менш важливо уявляти, що має вміщувати комод, щоб оформити вимоги до кількості шухляд та полиць. Завдяки широкому асортименту можна замовити:
- лише з висувними ящиками — глибокими, мілкими, широкими, вузькими;
- із шухлядами та полицями, що мають дверцята;
- зі скляними деталями.
Для встановлення комоду пропонують класичні «ніжки», металеві підпори, дерев’яні підставки. Ці елементи мають різну форму, тому додатково можуть виконувати декоративну функцію. Так само й меблеві ручки виготовляють з різних матеріалів та надають їм привабливого вигляду. Уся фурнітура добре налаштована, тому працює тихо і служить довго.
Коли прийняте рішення придбати комод, то достатньо погортати сторінки каталогу інтернет-магазину, щоб упевнитися в багатому виборі. Це дає можливість облаштувати вітальню, спальню чи інше приміщення так, як хочеться, а не тим, що нав’язують.