Вхід | Реєстрація

Що змінилося з 1 вересня

Що змінилося з 1 вересня

Із приходом осені в Україні зросла мінімальна заробітна плата, пенсія, податки та побільшає перевірок.
Мінімальна зарплата — 5 тисяч

Із 1 вересня запроваджується нова мінімальна заробітна плата — тепер вона становить 5 тисяч гривень на місяць.

Відповідний закон Верховна Рада ухвалила наприкінці серпня, його вже підписав президент, норма запрацює лише з осені. До цього мінімальна зарплата становила 4723 гривні на місяць. І мала залишатися такою до кінця року.

У прес-службі Офісу президента наголосили, що Гарант ініціював цей закон із метою поліпшення якості життя громадян за рахунок підвищення рівня доходів працюючого населення.

Підвищення «мінімалки» з вересня є першим етапом, другим стане підвищення з 2021 року до 6 тисяч гривень, а протягом 2021 року мінімальна зарплата має зрости до 6,5 тисячі гривень.

Разом з тим, з урахуванням зростання мінімальної зарплати Кабінет міністрів України 26 серпня ухвалив рішення про підвищення з 1 вересня розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1‑го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників бюджетної сфери в 2225 гривень.

 

Пенсія

Разом із зарплатою зростає і пенсія для тих, хто виконав вимоги за стажем (35 років для чоловіків і 30 років для жінок) і кому вже виповнилося 65 років. Вони, відповідно до закону, мають право на виплату в розмірі не менше, ніж 40 % мінімалки.

Із 1 січня 2021 року — 2400 гривень, із 1 липня 2021‑го — 2600 гривень.

 

Податок

До підвищення з мінімальної зарплати потрібно було заплатити 1960 гривень податків, а вже після підвищення — 2075. Підвищення мінімалки призведе до виведення частини бізнесу з тіні. Що ж стосується підприємств, які влаштували своїх співробітників на повну ставку і платять їм «білу» зарплату, їх підвищення не торкнеться. Сума податків для них ніяк не зміниться.

 

Нова українська школа

Новий навчальний рік розпочався за новими правилами. Школи почали працювати за новим законом «Про повну загальну середню освіту», який Верховна Рада ухвалила в січні.

Закон встановлює ліміти на кількість учнів у класах — від 5 до 30 учнів. Також в учнів буде право частково обирати, які предмети вивчати, та право навчатись вдома за «індивідуальною освітньою траєкторією».

Крім того, школи отримають більше фінансової свободи, а директори зможуть обіймати свої посади не більше двох термінів по шість років поспіль.

 

У Білорусь — із закордонним паспортом

Із осені запроваджені нові правила в’їзду українців до Білорусі. Якщо раніше до цієї країни можна було їздити за внутрішніми українськими паспортами, то з вересня такі поїздки стали можливими лише із закордонним.

Державна прикордонна служба пояснює це тим, що паспортний контроль буде проходити швидше, а поновити загублений закордонний паспорт у іншій країні набагато простіше, ніж внутрішній.

 

Державною мовою

В українських школах із російською мовою викладання з 1 вересня також наступили зміни. Такі школи мають перейти на українську мову. Нововведення торкнеться понад 200 тисяч дітей по всій країні.

На українську мову переведуть викладання в 5–11 класах. У початкових класах діти, за потреби, зможуть вчитись іншими мовами з обов’язковим вивченням української. Повністю завершити перехід планують до 2023 року.

 

Більше перевірок

Пенсійний фонд пообіцяв, що з 1 вересня посилиться контроль за офіційним оформленням співробітників. Будуть активно проводитися перевірки, щоб виявити неоформлених працівників. Відповідальність за такі порушення, залежно від серйозності, може бути фінансовою, адміністративною та кримінальною.

Стягнення може сягати від 8500 до 141 700 гривень. У разі кримінальної відповідальності разом зі штрафом можуть присудити виправні роботи до 2 років або арешт до 6 місяців.



Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації