Вхід | Реєстрація

Кожного тижня — по пожежі

Кожного тижня — по пожежі

Незважаючи на постійне нагадування «еменесників» про необхідність бути особливо пильними та обережними у спеку і засуху та посилення відповідальності за спалювання трави та іншої рослинності, Царичанський район продовжує «палати». Уже можна навіть зловісний графік установлювати — кожного тижня по пожежі.

Востаннє ми повідомляли про надзвичайну подію, пов’язану із вогнем, 17 серпня поточного року. Тоді в ході пожежі постраждали двоє людей. Вогнем були серйозно пошкоджені будівлі.

І ось у останній день літа місцевим «еменесникам» знову довелося виїжджати на терміновий виклик. Щоправда, цього разу обійшлося без травмувань людей.

31‑го серпня о 16:03 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на території двох приватних домоволодінь за адресою: Царичанський район, село Плавещина, вулиця Горького.

До місця виклику направлено чергові відділення 24‑ї державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області.

По прибуттю до місця виклику співробітники ДСНС встановили, що на одному з подвір’їв приватного сектору сталось загорання сухостою. Через сприятливі погодні умови вогонь почав швидко розповсюджуватись.

Горіла суха трава на площі 2 гектари, вогнем знищено 3 господарчі будівлі на загальній площі 90 квадратних метрів.

Загиблих та постраждалих немає.

До ліквідації пожежі залучено 8 чоловік особового складу та 2 одиниці пожежно-рятувальної техніки Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області.

Між тим, можливо, ще хтось пам’ятає, що після десятків величезних пожеж, зафіксованих в Україні навесні поточного року, Верховна Рада спромоглася посилити відповідальність за зумисні підпали сухої трави та іншої рослинності.

Штрафи суттєво зросли, результат — очікувано нульовий.

Якщо слова перевести в цифри, платити за порушення пожежних вимог «на природі» доведеться багато:

  1. за порушення вимог пожежної безпеки в лісах розмір штрафу складатиме від 1530 гривень до 4590 гривень; якщо це призвело до знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, або до виникнення лісової пожежі чи поширення її на значній площі — 15 300 гривень;
  2. за самовільне випалювання рослинності або її залишків розмір штрафу складатиме від 3060 гривень до 6120 гривень; якщо це відбулося в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду — до 12 240 гривень. Для посадових осіб розмір штрафів передбачений на порядок вищий.
  3. за забруднення атмосферного повітря передбачена кримінальна відповідальність і розмір штрафу сягатиме від 30600 до 61200 гривень;

за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу — від 91 800 гривень до 153 000 гривень.
Отже, як бачимо, посилення відповідальності стосується лише збільшення розміру штрафів.
Із часу прийняття нових законодавчих актів, які посилили відповідальність за шкоду, завдану довкіллю, минуло кілька місяців, але, як і попереджали фахівці-екологи, результативність дій української влади в цьому аспекті суспільного життя є нульовою.

Штрафи зросли, але їх як ніхто не платив, так і не платить. Давно і усім відомо, що порушників лякає не так саме покарання, як його невідворотність. Так от і в Царичанському, і в сусідніх районах за підпали сухої трави так нікого і не покарали. І не покарають, адже довести факт правопорушення практично неможливо. Отже, Царичанка, Кобеляки, Нові Санжари і вся Україна як горіли, так і горітимуть.



Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Царичанка | Надзвичайне
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації