Отримав уродженець Руденківки, який 20 лютого кидав цеглу й каміння в автобуси, що перевозили евакуйованих із Китаю українців та іноземців.
31 серпня суддя Новосанжарського районного суду Тетяна Стрельченко винесла вирок мешканцю Новосанжарського району у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 294 ККУ «Масові заворушення». Відповідно до публікації видання «Полтавщина», вирок отримав Віталій Семирод.
Згідно з текстом вироку, підсудний ніде не працює, має на утриманні малолітню доньку 2013 року народження, раніше не судимий.
20 лютого цього року обвинувачений взяв участь у масових мітингах, організованих проти розміщення в медичному центрі «Нові Санжари» громадян України та іноземних громадян для проходження карантину через можливу підозру інфікування коронавірусом. Їх літаком переправили в Харків із Китайської народної республіки, а в селище доставляли автобусами.
Близько 19‑ї години мітинги перетворилися в масові заворушення, де зібралося близько тисячі учасників, серед яких був і обвинувачений. Зокрема, учасники масових заворушень прибули на вулицю Центральну в Нові Санжари, перекрили проїжджу частину в районі мосту через річку Ворскла, а пізніше — провулок Курортний, неподалік медичного центру.
Близько 19:40 години до території медцентру наблизились автобуси із евакуйованими. У цей момент Віталій Семирод спільно з іншими учасниками протестів почали кидати каміння та цеглу в працівників правоохоронних органів, тим самим перешкоджаючи колоні автобусів.
У результаті, командир роти №2, інспектор, двоє поліцейських роти №1 батальйону «Полтава» та начальник Управління карного розшуку отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.
Семирода затримали за 4 дні після події. Новосанжарцю повідомили про підозру за частиною 1 статті 294 ККУ. Правоохоронці провели в підозрюваного обшуки та вилучили одяг, у якому він був на мітингу, і частину техніки. У якості запобіжного заходу чоловіку призначили нічний домашній арешт (із 22:00 до 7:00).
27 березня підозрюваний уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. Сторони угоди узгодили покарання для обвинуваченого, за вчинення кримінального правопорушення, у межах санкції частини 1 статті 294 ККУ, у виді 5 років позбавлення волі, яке замінили на покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк 2 роки.
Злочин, у вчиненні якого Віталій Семирод беззастережно визнав себе винуватим, згідно із статтею 12 ККУ, є тяжким, від якого є потерпілі. Потерпілі в судове засідання не з`явились, надали заяви про затвердження угоди у їх відсутності.
Оскільки тривалість іспитового строку, відповідно з частиною 3 статті 75 ККУ, визначає суд, суддя вирішила, що такий строк має становити 1 рік.
Отож, за участь у масових заворушеннях, що супроводжувалися киданням каміння й цегли в поліцейських та автобуси з евакуйованими, Віталій Семирод отримав рік умовно.
Також інтернет-видання повідомляють, що, окрім Семирода, вирок мають отримати ще двоє учасників протесту — Михайло Галака та Костянтин Бігдан. Вони теж кидали каміння в автобуси та поліцейських. Наразі судові розгляди у їх справах тривають.