Вхід | Реєстрація

«Королева океану»: дослідники назвали найбільшу рибу

«Королева океану»: дослідники назвали найбільшу рибу

Дослідники з Австралійського інституту морських наук заявили, що найбільшою рибою, яка відома людині і існує до цих пір, є самка китової акули.

Нещодавно вчені з Брістольського університету і Університету Суонсі підтвердили, що в древньої акули-мегалодону могла бути голова довжиною 4,65 метра, плавець довжиною 1,65 метра і хвіст довжиною 3,85 метра. Нове дослідження біологів з Австралійського інституту морських наук, у свою чергу, проливає світло на найбільшу рибу в океані, яка існує до цих пір.

Вчені знали, що найбільшою з нині живих риб, які відомі людині, є китова акула. Але до недавніх пір фахівці не могли з’ясувати, хто є більшим: самка чи самець. У новій роботі вчені досліджували зростання 54 особин китових акул різної статі протягом 10 років і провели понад 1000 різних вимірів.

Автори відкриття заявили, що риби виростали в середньому на 20–30 сантиметрів на рік, але найбільшими виявилися саме самки китових акул. Деякі з них досягали в довжину 14–18 метрів.

Біологи також підтвердили, що самки китових акул особливо швидко ростуть під час вагітності, — на відміну від інших акул, самки цього виду можуть виношувати до 300 дитинчат. Із 2016‑го китові акули внесені в список зникаючих видів. Найчастіше ці риби стають жертвами рибалок, а тривалі темпи їх зростання можуть призвести до подальшого скорочення популяцій китових акул.

Вчені заявляють, що шанси на повне вимирання цього виду досить високі, оскільки для повноцінного розвитку однієї особини потрібно близько 30 років. У середньому китові акули живуть приблизно 50 років.
Стародавнє чудовисько з 10‑сантиметровими зубами

Дослідники з Чилійського університету виявили в пустелі Атакама в басейні річки Лоа фрагменти кінцівок, щелеп і зубів плезіозаврів. Про це повідомляє видання El sol de Mexico.

Останки є другим свідченням того, що цей вид жив у Південній півкулі. Вік знахідок — близько 160 мільйонів років тому.

Плезіозаври схожі на косаток і крокодилів і досягали 7 метрів у довжину. У них було витягнуте тіло з плавниками, короткою шиєю і довгою пащею з 10‑сантиметровими зубами. Укус плезіозавра був потужніший, ніж у тираннозавра рекса. Харчувалися вони морськими тваринами. Череп плезіозавра досягав 3–3,5 метра в довжину.



Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Цікаве
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації