Кобеляцька лікарня готова до прийому хворих на COVID

Кобеляцька лікарня готова до прийому хворих на COVID

Головний лікар закладу Володимир Казирод говорить про те, що лікарня вже має необхідне обладнання та фахівців, щоб відповідати усім критеріям, визначеним Національною службою здоров’я.

Днями редакцію повідомили про те, що кобеляцька лікарня готується до прийому хворих на коронавірус. Нагадаємо, що на початку епідемії в районній лікарні перебували кілька пацієнтів з подібним діагнозом. Потім хворих із «ковідом» почали госпіталізовувати в Горішні Плавні.

Головний лікар ЦРЛ Володимир Казирод, до якого редакція звернулася із проханням прокоментувати отриману нами інформацію, її підтвердив.

Керівник пояснив:

— По великому рахунку, ми завжди були готові лікувати пацієнтів із COVID. Ми й лікували людей. І цілком успішно. Але потім були внесені поправки в критерії визначення медзакладів, котрі мають лікувати пацієнтів із названим діагнозом. Зокрема, потрібно було мати газоаналізатор крові і чотирьох анестезіологів. Якщо обладнання і фахівці є, то Національна служба оплачує закладу так званий «ковідний» пакет. Зараз ми подали документи на отримання цього права формально. Хоча, повторюся, могли лікувати і до цього.

 

Що таке газоаналізатор крові

Аналізатор газів крові широко застосовується в медичній і ветеринарній лабораторії для проведення експрес-тестів з метою визначення рівня електролітів і газів у крові. Цей лабораторний аналізатор використовується в моніторингу стану пацієнта в критичних станах. Прилад є невід’ємним елементом лабораторії операційної і реанімації, у відділенні ендокринології та кардіології.

Стандартний аналізатор газів крові та електролітів дозволяє вимірювати рівень гемоглобіну і гематокриту, насичення крові вуглекислим газом і киснем, pH крові, вміст у плазмі іонів калію, кальцію, натрію.

Як відомо, при пневмонії, яка є ускладненням після інфікування коронавірусом, у деяких пацієнтів різко падає рівень кисню в крові. Газоаналізатор необхідний для того, щоб оперативно слідкувати за цим життєво важливим показником і вчасно вживати заходів лікування.

За словами Володимира Казирода, станом на кінець жовтня в інфекційному відділенні ЦРЛ перебувають вісім хворих із пневмонією. Це є звичною кількістю для цієї пори року.


Автор: Ігор Філоненко

31 жовтня, 11:16 | Кобеляки | Спорт і здоров'я
1. Ltava / 3 листопада, 09:20
Коли оце окозамилювання закінчиться((( Вони готові лікувати ? Аналізи можете вчасно робити? НІ!!! Так що лікуватимете ? СИМПТОМАТИЧНО, головне щоб "Національна служба оплачує закладу так званий «ковідний» пакет"((
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації