Вхід | Реєстрація

Голосування закінчилося, пішли перші скарги

Голосування закінчилося, пішли перші скарги

Одна із членів дільничної виборчої комісії поскаржилася на те, що їй та іншим людям, які працювали в ДВК, не заплатили за роботу. Жінка винесла скандальну ситуацію в публічну площину.

Наступного дня після завершення голосування на місцевих виборах у мережі Фейсбук з’явився пост, автором якого є жителька села Лісне Яна Мороз. Вона розповіла про те, що їй не заплатили за роботу представники політичної партії «Слуга народу». Зокрема, вона у своєму повідомленні згадала Василя Кіптілого, який балотувався на посаду голови Кобеляцької ОТГ, та Михайла Брейка.

От що написала Яна Мороз. Публікуємо скріншот її сторінки.

У той же день при особистій зустрічі вона підтвердила автору цієї статті той факт, що публікувала згаданий пост. Та розказала:

— Я та інші члени комісії добросовісно відпрацювали до самого ранку. Потім за свої кошти по подвійному тарифу ми наймали таксі, аби відвезти протоколи. А нам сказали «дякуємо» і все. Ніхто нічого нікому не заплатив.

У той же день ми зв’язалися телефоном зі згаданими Яною Василем Кіптілим та Михайлом Брейком. Вони погодилися прокоментувати ситуацію.

Зокрема, Василь Кіптілий сказав:

— Я чув про цей пост у Фейсбуці. Саму Яну Мороз я не знаю, оскільки не займався підбором людей у комісії. Але можу сказати, що ми усім людям під час зустрічей розказували, що за роботу в комісіях їм заплатить держава із бюджету. Усе. Ми нічого не обіцяли від себе. Так, я людина в політиці нова. Я чув, що деякі партії додатково платять за роботу в комісіях. Але в нас таких додаткових грошей просто немає.
Михайло Брейко повідомив наступне:

— Ми всі, активісти, які йшли на вибори та допомагали Василю Кіптілому та Зе-команді, працювали не за гроші. Усім членам ДВК ми теж повідомляли, що вони можуть розраховувати лише на гроші, які виділяє держава з бюджету. Я розумію, що люди працювали важко і щиро вдячний їм за це. Але ми нікого не обдурювали. Питання оплати я піднімав і в обласному штабі. Скрізь чітко говорили — оплата праці, згідно закону, проводитиметься державою. Люди отримають кошти на картки, ніякого «чорного налу» не буде. От і все, що можу сказати.

Про те, що чимало партійних структур доплачують своїм членам ДВК, окрім бюджетних грошей, відомо давно. Відомі й факти, коли люди примудряються працювати одразу на кілька політичних сил. І, як правило, оплата проводиться готівкою.

Як було в цьому випадку, хто й кому і що обіцяв, зараз без задокументованих фактів встановити неможливо. Тут діє принцип «Слово проти слова».

А ось що говорять про оплату праці членів ДВК юристи. Редакція скористалася інформацією, розміщеною в публікації Євгенії Стаднік «Підводні камені на шляху до проведення місцевих виборів 2020» (https://cedem.org.ua/articles/pidvodni-kameni-mistsevi-vybory/).

 

Коротко про те, як оплачується праця членів виборчих комісій

Виборчий кодекс передбачає три види такої оплати:

  • виплата за роботу в день виборів (повторного голосування) і дні встановлення підсумків голосування;
  • оплата праці за весь час роботи;
  • одноразова грошова винагорода (необов’язкова виплата).

Обов’язкову виплату за 2 дні роботи (у разі повторного голосування — за 3 дні) отримує кожен член виборчої комісії. Оплата здійснюється за кожний відпрацьований день і не може перевищувати 14 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, тобто 294 грн. 28 коп. станом на 2020 рік. Якщо дільнична виборча комісія підписує протокол про підсумки голосування у день голосування, виплата здійснюється за один день роботи. Так, за 2 дні роботи член виборчої комісії отримує 588 грн. 56 коп.

Оплату праці за весь час роботи членом виборчої комісії можуть отримувати не всі члени виборчої комісії: у територіальній виборчій комісії — не більше трьох осіб, у дільничній виборчій комісії — не більше 2 осіб. Таку оплату отримують голова комісії, заступник голови, секретар або, в разі їхньої відмови, — інші члени виборчої комісії.

Розмір такої оплати для:

  • працюючих — не може бути меншим за середню заробітну плату за основним місцем роботи (вказується в довідці з місця роботи) та більшим за розмір заробітної плати відповідного сільського, селищного, міського голови або голови відповідної ради;
  • пенсіонерів або осіб, які тимчасово не працюють — не може бути меншим за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на день нарахування такої оплати (на момент проведення місцевих виборів–2020 — 5000 грн.).

Одноразова грошова винагорода не є обов’язковою і може виплачуватись як одному члену виборчої комісії, так і усім (визначає індивідуально виборча комісія). Виплата здійснюється після встановлення підсумків голосування. Передумовами для такої виплати є наявність на це коштів та активна участь у роботі виборчої комісії. Розмір одноразової грошової винагороди не може перевищувати розмір місячної заробітної плати членів за посадами, які вони займають у виборчих комісіях.


Автор: Ігор Філоненко

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
30 жовтня 2020, 15:22 | Кобеляки | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Завантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації