Якщо любителі порибалити закинуть вудочки на зимувальних ямах.
За повідомленням Полтавського рибоохоронного патруля, із 1 листопада розпочалася осінньо-зимова заборона на вилов риби на зимувальних ямах у водоймах Полтавщини. Триватиме вона до закінчення зимового періоду 2021 року.
У цей час дозволяється вилов на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям.
Із метою збереження водних біоресурсів у зимовий період обласне правління Держрибагентства видало відповідний наказ. У документі вказані водойми та місця, де вводиться заборона.
Зокрема, зимувальна яма знаходиться в районі острова Вишняки, від 29 буя по старому руслу річки Дніпро на схід ходу на село Орлик, заворот на південь вздовж урочища Крамарево до форвату між буями №2 та №23.
Із повним переліком заборонених для риболовлі місць можна ознайомитися за посиланням http://pl.darg.gov.ua/files/10/22-10-01n.PDF.
Також створено карту, на якій нанесено зимувальні ями. На карті зазначені всі заборонені ділянки вилову водних біоресурсів в Полтавській області (нерестовища — позначені зеленим кольором; зимувальні ями — фіолетовим; ділянки, на яких заборонено промислове рибальство протягом року, — помаранчевим).
На мапі зазначені всі заборонені ділянки вилову водних біоресурсів у Полтавській області (нерестовища позначені зеленим кольором; зимувальні ями — фіолетовим; ділянки, на яких заборонено промислове рибальство протягом року, — помаранчевим).
Пресслужба рибоохоронного патруля нагадує, що згідно чинного законодавства за вилов водних біоресурсів у заборонених місцях передбачена адміністративна (штраф від 34 до 680 гривень), кримінальна відповідальність (штраф від 17 000 до 51 000) або обмеження волі на строк до 3 років.
Крім штрафу, за незаконний вилов нараховуються збитки, нанесені рибному господарству, за кожну виловлену рибину, за таксами відповідно до постанови Кабміну від 21.11.2011 р. №1209.