У всякому разі, працівники аптечних закладів радять бажаючим зробити щеплення проти грипу шукати вакцини в Полтаві, а то й у Києві. Але ніхто не може пояснити, як у такому випадку дотриматися вимог щодо збереження холодового ланцюга.
9 жовтня в статті «Новий сезон грипу: вакцини надійдуть протягом місяця» йшлося про те, коли в Україні і Кобеляках та Нових Санжарах, як її невід’ємній частині, з’являться вакцини проти вічного і небезпечного супутника людства — грипу. Нагадаємо для тих, хто піддався впливу пропаганди та істерії, яку роздувають більшість ЗМІ та українська влада, що саме на грип та інші ГРВІ найчастіше хворіють українці. Щороку від них страждають від трьох до чотирьох мільйонів людей.
У поточному році небезпека грипу лише зростає через появу в людській популяції ще й коронавірусної інфекції. Адже виникає можливість занедужати одразу від двох хвороб. Медики в таких випадках оперують терміном суперінфекція.
Саме тому й зростає актуальність проведення вакцинування від грипу.
Вітчизняна влада встигла відрапортувати, що в цьому році в Україну завезли більшу кількість відомих і апробованих вакцин. Мова йде про французький «Ваксигрип тетра», нідерландський «Інфлувак» та південнокорейську вакцину «Джісі флю».
Як відомо, вакцинація від грипу не є обов’язковою. Тому більшість українців купляють її з власної ініціативи через різні аптечні мережі. Так і кобелячани та новосанжарці ще в жовтні почали записуватися на отримання вакцин. У Кобеляках запис вели в аптеці № 41 товариства «Фірма «Айлант ЛТД», у Нових Санжарах — у аптеці «Полтавафарм».
Між тим, кілька днів тому кобеляцькі аптекарі повідомили, що до кінця жовтня вакцини від грипу так і не надійшли. Цілком можливо, що їх не буде взагалі. І порадили бажаючим шукати нобхідний препарат деінде.
Всезнаючий Інтернет підказав, що корейську вакцину «Джісі флю» можна придбати в Полтаві лише в аптечній мережі «Аптека 24» за ціною 273 гривні за дозу. «Інфлуваку» та «Ваксигрпу» немає і в обласному центрі.
Теоретично, питання можна вирішити поїздкою і покупкою вакцини в Полтаві. Але в такому разі виникає проблема дотримання «холодового ланцюга», тобто певного температурного режиму. Простіше кажучи, якщо вакцина занадто нагріється або, навпаки, буде заморожена, то може не лише втратити свою функціональність, а й стати небезпечною.
Як будуть звичайні люди витримувати необхідний температурний режим при транспортуванні вакцин для власних потреб — незрозуміло.
Але ж, як було сказано в одному «бородатому» анекдоті, «проблеми індіанців, читай — українців, шерифа, читай – українську владу, не….»