За нашим проханням Центр пропаганди ГУ МНС України в Полтавській області надав таку інструкцію, яку ми подаємо у скороченому вигляді.
Після отримання офіційного попередження про можливу загрозу виникнення землетрусу, найперше, що потрібно зробити — це не панікувати. Спочатку потрібно попередити і надати допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку. Не зайвим буде дізнатися в органів влади про місце збору мешканців для евакуації і домовитись поміж членами родини про місце зустрічі на дворі. Потрібно від’єднати усі електроприлади від електромережі, вимкнути газ та систему нагрівання. І тільки потім одягнутися, взяти документи та найбільш необхідні речі, невеликий запас медикаментів та харчування, питну воду та кишеньковий ліхтарик.
Якщо відчуєте коливання ґрунту, або споруди, головну небезпеку становлять предмети і уламки, що падають. Мешканці перших-других поверхів повинні негайно залишити квартири і відійти на безпечну відстань від дому. Хто мешкає вище другого поверху, повинен залишити кутові кімнати і перейти у безпечне місце — це отвори внутрішніх дверей, або кутки у безпечній кімнаті, подалі від вікон та важких предметів. Для тих мешканців, що живуть вище п’ятого поверху не потрібно кидатися до сходів та ліфтів — вихід буде заповнений людьми, а ліфти можуть не працювати.
Якщо під час землетрусу ви перебуваєте в автомобілі, то зупиніться, відчиніть двері та залишайтесь у машині увесь час допоки не минуть коливання.
Після землетрусу потрібно заспокоїти дітей та допомогти постраждалим. Не зайвим буде перевірити стан електро- газо- та водопостачання. Прокип’ятіть воду, вона може бути забруднена. Також не слід швидко повертатися у будинок, тому що можливі повторні поштовхи. Дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, які відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.
І головне — не вірте чуткам, будь-яку інформацію потрібно перевірити.