Протягом декількох останніх років українці почали активно перейматися питанням економії енергоресурсів. У першу чергу це пов’язано зі стрімким ростом ціни на природний газ для побутових споживачів. Простими словами, коли платіжки виросли — люди почали утеплюватися. Кожен вбачає першочергові заходи в різному. Для одних важливо замінити старі дерев’яні вікна та двері на енергоефективні. Інші встановлюють дров’яні котли. Треті ж вважають, що потрібно просто економити.
А от теплотехнік із Гайового Анатолій Сколов наголошує, що лише комплексний підхід допоможе суттєво скоротити використання газу для обігріву приміщень. Детально з рекомендаціями фахівця читайте в матеріалі «Добробут людей залежить не від кількості грошей, а від бережливості».
Досвід, перевірений на практиці
Зі слів Анатолія Соколова, не обов’язково витрачати колосальні кошти на утеплення. Достатньо всерйоз зайнятися цим питанням. І його досвід взяли на озброєння чимало читачів тижневика. Зокрема, Григорій Семенько, мешканець Кобеляк. Про що й повідомив кореспондентів видання.
— Навесні прочитав публікацію про поради теплотехніка. Вирішив скористатися ними. Тим більше, два місяці перебування на карантині дозволили викроїти для цього час, — говорить читач. — Почав із даху свого приватного будинку.
Ось які дії я проробив:
- стики шиферу і коньок промазав глиною змішаною з соломою. Теж саме проробив з усіма можливими щілинами, які знайшов на горищі, та стріхою.
- обмазав глиною димохід і теплоізолював його. Оскільки димохід виведений із каміна і ми ним не користуємося щодня, то встановив на трубі дифлектор. Таким чином тепло не виходить через димохід.
- утеплив двері горища.
Як пояснив Григорій Семенько, особливу увагу він приділив ізоляції стелі зі сторони горища.
— Мій сусід робив замовлення в інтернет-магазині. Йому доставили товари на палеті, упакованому гофрокартоном. Я оглянув 5-шаровий лист і зрозумів, що це ідеальний телоізоляційний матеріал. Знайшов компанію, що реалізує пакувальну продукцію. Столичний магазин Профіпак за посилання https://profipak.com.ua/g36558982-gofrokarton пропонує кілька видів гофрокартону і до того ж за дуже доступними цінами. Замовив листи розміром 1,2 на 2,2 метри. І вклав їх на горищі, промазавши стики усе тією ж глиною з соломою. Ефект перевищив мої сподівання, так як мені вдалося створити справді дієву теплоізоляційну подушку.
Дякую фахівцю за поради, а магазину Профіпак — за продукцію
Чоловік відзначає, що порівнює витрати газу в минулому і цьому році й уже побачив суттєву різницю.
— Хто міг подумати, що звичайний гофрокартон такий дієвий на практиці. Дякую Анатолію Соколову за поради, а магазину Профіпак — за продукцію. І далі користуватимуся досвідом поважного теплотехніка й повідомлятиму вас про результат.