Досягнення юних краєзнавців. (фото)

Досягнення юних краєзнавців.

Могутнім і невичерпним джерелом духовності, моральності і культури сучасної людини є її любов до рідного краю та його безцінних багатств, глибока пошана до віковічних традицій свого народу. Значну роль у  наповненні цього джерела відіграє краєзнавство, яке достатньо багате на цікаві традиції, плідні пошуки і відкриття.  Знання рідного краю не просто збагачує і звеличує людину, воно служить своєрідним містком, що єднає покоління минулі з поколіннями прийдешніми. Пошана до традицій давньої культури та славного минулого творить основи теперішності, є запорукою майбутнього.

Кобеляцький край багатий на знаних дослідників, які своїми пошуками відкрили  невідомі сторінки історії  та  культури нашої землі, відновили призабуті імена справжніх патріотів Кобеляччини. Приємно, що краєзнавством також займається молоде покоління.

Кілька років поспіль я маю честь оцінювати пошуково-дослідницькі роботи  діючих краєзнавчих експедицій та акцій. Нещодавно підведено підсумки районного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».  Ця експедиція сприяє формуванню бажання у дітей зберегти історичну пам’ять свого народу, прагненню набути нових, додаткових  знань про свій край, дослідити невідоме. Зміст робіт, які оцінювали члени журі, свідчить про бажання юних краєзнавців змістовно розкрити обрані теми. У п’яти із шести номінацій експедиції переможцями визнано роботи вихованців районної станції юних туристів.

Кравченко Артем у своїй роботі «Оріль - ріка мого дитинства» описав дослідження  гідробіології річки, розглянув гіпотези походження назви Орілі, систематизував дані про природоохоронну діяльність в Приоріллі. Серед старожилів Канав та Нехворощі Артем  відшукав  та записав легенди, які стосувалися Орілі. Доречним доповненням   краєзнавчої роботи стали  фотографії, які висвітлювали всі етапи проведеного пошуку.

Досить цікавим стало дослідження життєвого та творчого шляху вчителя із Марківки Ткаченка В.Г., яке провели вихованки гуртка «Літературне краєзнавство» Анастасія Гуска та Діана Шевела.   Дівчата описали як Ткаченко В.Г. вивчав  пташиний світ Кобеляцького  краю, складав гербарії, писав історію рідної Марківки. Робота «Пташиний Всесвіт» теж  багато ілюстрована фотографіями, малюнками, схемами.

Члени гуртка «Велосипедний туризм» підготували роботу про Комендантівську піраміду, до якої вони здійснили туристський похід.  Окрім значного матеріалу вишуканого в архівах, бібліотеках, музеях юні краєзнавці   поділилися власними спостереженнями проведеними біля піраміди.

Щороку готують свої краєзнавчі доробки вихованці гуртка «Екологічне краєзнавство».  Цьогорічне змістовне та цікаве дослідження «На струнах душі» про відому бандуристку родом із Орлика Тамару Гриценко сподобалася всім членам журі. Особливо відзначено  дизайн та якість оформлення роботи.

Назва пошукової роботи  вихованців гуртка «Історичне краєзнавство» «Кобеляцькі скарби: міфи та реальність»  говорить сама за себе. Тут і дослідження легенди про скарби Мазепи,  і обстеження чумацької могили в Лівобережній Сокілці та залишків поміщицького маєтку у Василівці, і похід на Красненську гору та  пошуки залишків нацистського танку.

Всі перелічені пошукові роботи візьмуть участь в обласному конкурсі краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина – Україна». Тож побажаємо їм успішно представити досягнення юних кобеляцьких краєзнавців. А журі  підводячи підсумки  районного конкурсу зазначає, що наші школярі під мудрим керівництвом досвідчених педагогів проводить значну і змістовну пошукову роботу щодо дослідження та висвітлення маловідомих, або навіть замовчуваних, сторінок історії рідного краю, життя та творчості видатних земляків. Юні пошуковці застосовують різні методи досліджень, поєднуючи активні та пасивні форми: цілеспрямовано працюють в архівах, бібліотеках, музеях, з інтернет-ресурсами; подорожують рідним краєм, спілкуються з різними людьми, записують їхні спогади, збирають різноманітні цікаві документи, речі, які стають цінними експонатами у шкільних музеях.

 


                                                                    


Автор: Леонід Митько, голова громадської організації «Кобеляцький літератор»


22 листопада 2020, 10:29 | Кобеляки | Культура та освіта
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації