У новому році тариф на розподіл газу може зрости вдвічі

У новому році тариф на розподіл газу може зрости вдвічі

25 листопада відбудеться засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Серед питань порядку денного — Про схвалення проєктів постанов НКРЕКП про встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу для газових господарств. Серед переліку вказане АТ «Полтавагаз».

Нагадаємо, що згідно Постанови НКРЕКП України №3037 від 24.12.2019 року, із 1 липня і на сьогоднішній день відповідний тариф для користувачів товариства становить 1,09 гривні за 1 кубічний метр (без ПДВ)

Зокрема, у документах, винесених на затвердження комісії, значиться, що тариф на послуги розподілу природного газу для АТ «Полтавагаз» із 1 січня наступного року складе 2,07 гривні за кубометр (без ПДВ).  

Якщо комісія затвердить тариф, то в новому році послуга за розподіл газу коштуватиме майже вдвічі дорожче.

 

Як розраховується платіж за розподіл газу

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить від конкретного обсягу споживання та тарифу, який встановлено НКРЕКП.

При визначенні обсягу споживання за основу береться кількість спожитих кубометрів газу впродовж попереднього «газового року». Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, ділиться на 12 місяців. Результат множиться на тариф на доставку. Так отримуємо вартість доставки на місяць.

Приклад: за минулий газовий рік споживачем використано 1 тис. м³. Місячна вартість доставки в першому півріччі 2020 року розраховувалася наступним чином: 1000 м³ / 12 міс. х 1,308 грн за м³ (чинний тариф з ПДВ) = 109 гривень на місяць з ПДВ.

Отже, щомісячна плата за розподіл (доставку) блакитного палива для такого споживача складе 109 гривень на місяць.

 

«Полтавагаз» витратить на мережу мільярд

Також на розгляд комісії представники АТ «Полтавагаз» надали план розвитку газорозподільних систем у 2021-2030 роках.

Відповідно до проекту, основними напрямками фінансування у 2021 році є:

  • газорозподільні мережі — 24,13 км;
  • ГРП — 56 од.;
  • ШРП — 158 од.;
  • регуляторне обладнання — 1 130 од.;
  • ЕХЗ — 55 од.;
  • встановлення індивідуальних лічильників — 11 416 од.;
  • заміна індивідуальних лічильників — 9 807 од.;
  • обмінний фонд індивідуальних лічильників — 718 од.;
  • прилади — 8 од.;
  • придбання спецобладнання — 1 од.

Відповідно до інвестиційного плану, у наступні 10 років «Полтавагаз» планує витратити на розвиток власної газорозподільної системи більше 1 мільярду гривень.


23 листопада 2020, 16:00 | Полтавщина | Фінанси


1. Fed654Frumos / 23 листопада 2020, 20:13
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
Правильно,треба платити.Адже епоха бідності минула,як і обіцяв наш ’’приколіст’’ перед виборами.:))Та хер з ним,як і з його ?’сворою’’,вони знають,що роблять для свого блага.Але ж куди дивиться іпанутий народ,який голосує за цю банду,яким Янукович і підмітки не годиться.Що на місцевих виборах,що в область.Блажені...
2. Dimon / 23 листопада 2020, 22:46
Рахую що просто нетреба платити.
3. Slavko / 23 листопада 2020, 22:52
[[ЦИТАТА|2|Dimon|
А навіщо їм платити, коли на запит, кому належить газорозподільна мережа –
вони не володіють інформацією ... А газ - то є надра, які належать народу України. Принаймні, теоретично. Питання вибору, маєш залізні яйця – не платиш )
4. Fed654Frumos / 24 листопада 2020, 05:53
Ну,в кого залізні яйця,то вони будуть ще й холодні,як газ відріжуть))
5. alist / 24 листопада 2020, 23:58
Ну а чого ж не підніти плату за транспортування. Коли її ввели, хтось протестував, що з нього беруть гроші "за воздух"? Коли було 1,09грн. протестували? Тепер буде 2,07 і так же, платитимуть. В наступному році зроблять 6грн. і так же стогнатимуть і платитимуть. І ніхто не задасть питання - що 99% газомереж досталось цим газовим олігархам забесплатно від СССР, що все їх обслуговування, це відрізання газу боржникам. Так скоріше це вони нам мають платити.
P.S. А коли ці сссрівські труби згниють (через 5-10-150років), а колись вони таки згниють! То тоді облгази зникнуть в тумані разом з усими грошима за обслуговування, і нам запропонують скинутись на газопровод (як колись у селах).
P.P.S. А в Києві, бач, 0,32грн., це того що там легше підти і закидати Кабмін тухлими яйцями? А якого....в Черкасах 0,59грн.? Клімат уже другий?
6. Slavko / 25 листопада 2020, 00:37
Транспортування Фірташевого газу проводиться через земельні ділянки і територію населених пунктів, то було б не зайвим, щоб Фірташ разом із облгазами - платили нам за транспортування... У мене є мрія...
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації