У 2021 році одним підвищать пенсії, а у інших відберуть зовсім

У 2021 році одним підвищать пенсії, а у інших відберуть зовсім

З 1 грудня планово підвищується прожитковий мінімум. Автоматично збільшаться пенсії і надбавки для багатьох категорій українців. Однак це тільки одне з нововведень, яке очікує пенсіонерів в найближчому майбутньому.

Сайт "Сьогодні" розбирався, як зміняться виплати пенсіонерам, на які суми вони зможуть розраховувати і коли їм чекати наступного підвищення пенсій.

 

Якою буде мінімальна пенсія

З 1 грудня прожитковий мінімум для непрацездатних осіб підвищується з нинішніх 1712 грн до 1769 грн – на 57 грн, або на 3,3%. Відповідно, 1769 грн становитиме мінімальна пенсія для нових пенсіонерів.

Таким же буде розмір соціальної допомоги для тих, хто досяг пенсійного віку, але не має достатньо стажу для отримання пенсії, і для осіб з інвалідністю.

Оскільки, відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом".

Ці виплати залишаться на такому ж рівні і в першій половині наступного року. Чергове підвищення прожиткового мінімуму заплановано тільки на липень 2021-го.

Одночасно зі зростанням прожиткового мінімуму збільшується і максимальний розмір пенсій. Він становить 10 прожиткових мінімумів. Відповідно, з 1 грудня максимальна пенсія зможе досягати 17 690 грн.

Крім пенсій і соцдопомоги, збільшуються різні пенсійні надбавки і виплати, "прив'язані" до прожиткового мінімуму.

А от для пенсіонерів старше 65 років, які мають 30 років стажу (жінки) і 35 років (чоловіки), мінімальна пенсія розраховується, виходячи з мінімальної зарплати, а не прожиткового мінімуму.

Тому підвищення прожиткового мінімуму не вплине на пенсії цих людей. Але їх пенсії підвищували зовсім нещодавно – у вересні, коли зросла мінімальна зарплата. Сьогодні мінімальна виплата для таких пенсіонерів становить 2000 грн (40% від мінімальної зарплати).


24 листопада 2020, 12:47 | Полтавщина | Суспільство
1. yrec / 24 листопада 2020, 22:16
Оце заживемо! 57 грн. ого! Щоб вони жили на 1769 грн. і в нічому собі не відказували. Оце слуги, так слуги........
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації