Райлікарню включили в перелік закладів охорони здоров’я, що визначені для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Відповідне розпорядження підписав керівник робіт із ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня Максим Степанов, повідомила пресслужба Полтавської облдержадміністрації.
Згідно з документами, до існуючого переліку лікарень в Полтавській області додалися ще сім: Диканська лікарня планового лікування, Козельщинська центральна районна лікарня, Котелевська ЦРЛ, Кременчуцька ЦРЛ, Новосанжарська ЦРЛ, Полтавська центральна районна клінічна лікарня, Пирятинська ЦРЛ.
За коментарем кореспонденти «ЕХО» звернулися до головного лікаря Новосанжарської ЦРЛ Ольги Гирі. Вона підтвердила цю інформацію:
— Дійсно, згідно двох розпоряджень, КНП «Новосанжарська центральна районна лікарня» включено до переліку закладів охорони здоров’я, що визначені для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою Ковід-19. У п’ятницю ми направимо в Національну службу здоров’я пакет документів для укладення угоди на «ковідний» пакет.
Для підписання пакету, медзаклад має виконувати вимоги, що мають назву «Специфікація послуг», прийнятих НСЗУ. Зокрема, кількість фахівців, наявність необхідного обладнання, забезпечення співробітників засобами індивідуального захисту. Ця специфікація зазначена на шести аркушах.
Основна причина включення Новосанжарської ЦРЛ у список медзакладів, які лікують хворих на коронавірус, полягає в тому, що в області зростає кількість заражених Ковідом-19.
Станом на четвер у інфекційному відділенні перебувають 11 хворих, у 5 із них підтверджений коронавірус (один підключений до апарату штучної вентиляції легень), 6 — під підозрою. При цьому ми не маємо, так би мовити, юридичного підґрунтя, аби вони в нас лікувалися. Та обласна інфекційна лікарня, куди ми відносимося регіонально, переповнена.
І хворі на Ковід лікуються в нашому медзакладі вже тривалий період. Після підписання угоди, Новосанжарська ЦРЛ отримуватиме фінансування за ковідних хворих, яке включає в себе оплату роботи медперсоналу (до 300 відсотків), закупівлю медикаментів і так далі.
Також пресслужба ОДА поінформувала, що в закладах охорони здоров’я Полтавської області понад 2000 ліжок, визначених для хворих із COVID-19, 1326 із яких забезпечені киснем.